T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Bandırma Anadolu Lisesi Okul Müdürümüz Sn. Kürşat Doğan, Sn. Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun'u makamında ziyaret ederek okulumuzun yapım aşamasından bitme aşamasına kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek kendisine plaket takdim etti.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanımız Sn. Tosun "Bandırma Belediyesi olarak ilçemizde eğitim meşalesini taşıyan tüm okullarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Hayatta en önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır mantığıyla hareket ederek geçen yıl eğitim-öğretime başlayan Bandırma Anadolu Lisesi kentimizde en çok öğrenciye öğretim veren okullarından biridir. Okulumuzun binasının tamamlanmasının ardından okul yönetiminin bizden talep ettikleri peyzaj ve okul çevre düzenlemesi çalışmalarına hemen başladık. Eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala okul yolunun asfaltını tamamladık. Ayrıca bizden talep ettikleri güvenlik kulübesini de temin ederek okulumuzun girişine yerleştirdik. Öğrencilerimizin güvenle ulaşımlarını sağlayabileceği, fiziki şartları ve çevre düzenlemesi ile uzun yıllar kentimize hizmet edecek olan Bandırma Anadolu Lisemizin öğrencilerine ve öğretmenlerine başarılar diliyorum" dedi.

Medya ve Basın İçeriği İçin Lütfen Tıklayınız                 

Sosyal Medya İçeriği İçin Lütfen Tıklayınız

Eyl

BAL Din Kül. ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sn. Ersoy ŞENTÜRK Valilik Başarı Belgesi İle Ödüllendirildi,

Okulumuz BAL' da Düzenlenen Ödül Teslim Töreninde (16.09.2022) Konuşan Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN Yaptığı Konuşmasında, "Balıkesir Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK Himayesinde Göreve Başladığı Haziran 2018 den İtibaren İlimizde Başarıyla ve Her Geçen Gün Yaygınlaştırılıp Derinleştirilerek Yürütülmekte Olan "Balıkesir İlinde Eğitimi İzleme ve Geliştirme Projesi" BİGEP Kapsamında Zaman Zaman Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz Göstermiş Oldukları Çabalar ve Üstün Başarılarından Dolayı Sayın Valimiz Tarafından Ödüllendirilmektedir. Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresi Öğretmenlerimizden Sayın Ersoy ŞENTÜRK, Geçen Yıl Yapılan (2022 YKS) Üniversite Giriş Sınavlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Alanındaki Sorularda Okulumuz Öğrencilerinin Doğru Yanıt Sayısının Gözle Görülür Şekildeki Bir Ciddi Oranla Artışına Katkısından Dolayı Sayın Valimiz Tarafından Üstün Başarı Belgesiyle Ödüllendirilmiştir. Bu Başarı Elbette ki Aynı Zamanda Ersoy ŞENTÜRK' ün Başarısı Olduğu Kadar Okulumuz Olarak Bandırma Anadolu Lisesi' nin Her Biri Alanında Uzman Olan Öğretmenlerinin, BAL' ın Çok Değerli Öğrencilerinin de Başarısıdır." Sözleriyle Düşüncelerini Özetledi.

Konuşmasının Sonunda BAL Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN Değerli Öğretmenimiz Sayın Ersoy ŞENTÜRK' e Başarı Belgesini Takdim Ederken   "Öğretmenimiz Sayın Ersoy ŞENTÜRK Nezdinde Tüm Öğretmenlerimizi ve Öğrencilerimizi Kutluyor, Başarılarının Devamını Diliyorum" Temennisinde Bulundu.

Eyl

2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Töreni, İlimiz Balıkesir ve İlçemiz Bandırma' nın En Köklü ve Alanında En Başarılı Okullarından Olan BAL' da Öğrenci ve Öğretmenlerimizin Paylaştığı Büyük Bir Heyecanla 12 Eylül 2022 Pazartesi Günü 8:30 da Gerçekleştirildi. Uzun Bir Tatil Sonrası Okulumuzun Kapıları Yeniden Öğrencilerimize Açılırken İlk Ders Zili Heyecanı Sevgili Öğrencilerimizin Gözlerindeki Işıltıyla Bütünleşmişti.

Açılış Törenimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı' mızın Okunması İle Başladı. BAL Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN' ın Öğrenci ve Öğretmenlerimize ve Yeni Döneme Yönelik Yaptığı Açılış Konuşması İle İlerleyen Törenimiz, BAL Müdür Yardımcısı Sayın Adem KARAÇELİK' in Okulumuzun Vizyon ve Misyonuna, Eğitim Geleneğimizin Başarı Grafiğinin Şekillenişine İlişkin Açıklamaları İle Devam Etti. Açılış Heyecanını Sahne Konuşmaları İle Çoğaltan Öğrencilerimizin Coşkusu Törene Katılan Öğrencilerimiz, Öğrenci Velilerimiz ve Değerli Öğretmenlerimizin Alkışlarıyla Karşılık Buldu. 

Açılış Törenimizin İkinci Aşamasında ise Unutulmaz Anlar Paylaşmamızı Sağlayan Bir Sahne Gösterisi Yer Aldı. Aşağıda İzleyebileceğiniz Biçimiyle Katılanları Büyüleyen Folklorik Zeybek Oyunlarımızı Muhteşem Performanslarıyla Sahneye Koyan Çok Değerli Öğrencilerimize Hayran Olmamak Gerçekten Haksızlık Olmalı.. Buradan Bir Kez Daha Teşekkür Ediyoruz Öğrencilerimize :)

Eyl

Bugün (13.09.2022) Okulumuzda Gerçekleştirdiğimiz Kısa ve Bilgilendirme Amaçlı Törende Okulumuzun ''Dijital Eğitimde Öğretmen Becerilerinin Geliştirilmesi ve Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' İsimli Erasmus Plus Projesi Kapsamında Düzenlenen Portekiz Seyahatimiz ve Konaklamamızdan Bahsettik. Törenimizde Projemize Dâhil Altı Öğrencimiz ve İki Öğretmenimizin Duygu ve Düşüncelerini Duyma Fırsatı Yakaladık.

Öğretmenlerimizden Sayın İlker AHLATLI Projemizin Yazarı Olarak, Öğrencilerimizi Bu Projenin Amaçları ve Önümüzdeki Süreçte İzleyeceğimiz Yol Hakkında Bilgilendirdi. Portekiz Yolculuğunun, Projemizin Kısımlarında Yalnızca Biri Olduğunu ve Şimdi Sıranın Orada Bulundukları Süreçte Öğrendiklerini Önce Okulumuz ve İlçemizde En Sonunda ise Ülkemizde Uygulamaya Geçirme Vakti Olduğundan Bahsetti. Değerli İngilizce Öğretmenimiz Sayın Gülsüm AYDIN ise Portekiz Gezimizin Yalnızca Akademik Değil Kültürel de Bir Yanı Olduğundan ve Öğrencilerimizin Böyle Bir Fırsatla Bu Kadar Erken Yaşlarda Karşılaşmalarının Ufuklarını Geliştirme Yolunda Büyük Bir Adım Olduğundan Bahsetti.

Öğrencilerimiz ise Bizlerle, Portekiz'de Aldıkları Eğitimlerin Fikirlerini Şekillendirme Noktasında Onlara Sağladığı Katkıları ve Kazandıkları Sıfır Atık Bilincinin Okul İçinde ve Dışında Çevreye Bakış Açılarını Nasıl Değiştirdiğini Paylaştılar. Sadece Eğitim Alanında Değil, Kültürel ve Sosyal Anlamda da Paha Biçilemez Bir Tecrübe Edindiklerini ve Hatta Orada Tanıştıkları Diğer Milletlerden Öğrencilerle Hala iİetişimde Olduklarını Belirttiler.

Tem

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nda okulumuza kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Hayırlı olsun. Öğrencilerimizin kayıt işlemleri için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Haz

Okulumuz Fotoğrafçılık Kulübü üyesi öğrencimiz Arda TÜRKYILDIRIM İyi Ki Varsın Derneği'nin düzenlemiş olduğu "Bandırmada İklim Krizinin Yansıması Konulu Liseler Arası Video Yarışması'nda BİRİNCİ oldu.Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.Kendisine rehberlik eden Görsel Sanatlar öğretmenimiz Remzi ÖZKARA'ya çok teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuzun kuruluşunun 30.yılında 14 Haziran 2022 Salı günü Yıl Sonu Sergimizi yaptık. Saat 16:00'da Melih Çınar Sergi Salonu'nda Resim Sergimiz sergilendi ve saat:19:30 'da da Barış Manço Kültür Merkezinde Yıl Sonu Gösterimizi yaptık. Öğretmen ve öğrencilerimiz 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde yıl boyunca sanatsal, kültürel alanda düzenlemiş oldukları gösterileri sergilediler.Öğrencilerimiz yıl boyunca hazırladıkları birbirinden eşsiz eserleri sergi salonunda sergilediler. Daha sonra da yıl sonu etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisi, şiir ve müzik dinletisi, dans gösterisi ve son olarak Balıkesir'de 4 projenin 3'ünü kazanan ERASMUS+2022 okul eğitimi kısa dönemli öğrenci ve personel hareketliği" projesindeki öğretmen ve öğrencilere sertifika töreni yapıldı. Okul Müdürümüz Kürşat Doğan "Bandırma Anadolu Lisesi 30. yaşını kutluyor. Uzun bir pandemiden sonra okullarımızdan uzak kaldıktan sonra 2021-2022 eğitim öğretim yılına çok hızlı girdik. Emektar okulumuz güçlendirmeye alındı. Eğitim öğretim gördüğümüz yeni okulumuz henüz bitmemişti ve bu sıkıntılarla başladık. Bu sıkıntıları da tecrübeli öğretmen arkadaşlarımızla birlikte çözdük. Bandırma Anadolu Lisesi olarak okulumuz tarafından yürütülmekte olan ERASMUS programının kapanış toplantısı ve sertifika törenini gerçekleştirdik. Yıl boyunca öğretmen ve öğrencilerin sanatsal, kültürel alanda düzenlemiş oldukları gösterileri velilerimiz ve paydaşlarımızla paylaşma imkânımız olacak. 2021-2022 yılını bu şekilde kapatmayı planlıyoruz" dedi. Yıl Sonu Gösterimiz davetli misafirlerimiz ve basın tarafından çok beğenildi ve olumlu geri dönütler aldık. Aşağıdaki linkten basındaki gösterimizle ilgili habere ulaşılabilmektedir. 

https://www.haber16.com/bandirma-da-30-uncu-donem-mezunlarini-verdi/705264/ 

Haz

Öğrenci ve Öğretmenlerimiz 9 Haziran Perşembe günü BİGEP Projesi Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında faaliyet gösteren Resim Atölyemizde 'Ebru Çalışmaları' yaptılar. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Ebru Sanatı Usta Öğreticisi Zekiye TATLI tarafından öğrenci ve öğretmenlerimize uygulamalı Ebru örnekleri yaptırıldı. Zekiye TATLI hocamıza ve kendisiyle, Ebru sanatıyla öğrenci ve öğretmenlerimizin buluşmasına vesile olan resim öğretmenlerimiz İlknur DERİN ve okulumuzun emektar ama genç öğretmenlerinden Remzi ÖZKARA'ya çok teşekkür ederiz.

Haz

2022 yılında mezun olacak öğrencilerimize 6 Haziran 2022 Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda Mezuniyet Töreni düzenledik.Öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür geçirmelerini dileriz. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı sonunda dereceye giren öğrencilerimiz;

1.Mesut SÖĞÜTÇÜK - 12/E ,

2.Hatice Esin ÖZ - 12/C ,

3.Ömer Faruk CEYLAN - 12/D 'a ödüllerini takdim ettik. 

Sevgili öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm mezunlarımıza bundan sonraki hayatlarında  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz. 

Haz

Öğrencilerimiz BİGEP Projesi kapsamında faaliyet gösteren Resim Atölyemizde ortaya çıkardıkları ürünleri serglediler. 6 Haziran 2022 Pazartesi günü okulumuz giriş katında Mezuniyet Sergisi ve 7 Haziran 2022 Salı günü okulumuz 2.Kat koridorunda da Karikatür Sergisi düzenlediler. Öğrencilerimizi tebrik eder kendilerine rehberlik eden Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz Remzi ÖZKARA ve İlknur DERİN hocalarımıza çok teşekkür ederiz.

May

Kitap Okuyorum BİGEP Pojesi kapsamında 9. ve 10.sınıf öğrencilerimiz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönemi'nde okudukları kitapların özetini çıkararak diğer öğrencilerimizin de kitapların özetine ulaşabilmeleri için "Oku-Yorum Kitap Tanıtım Panosu" hazırladılar. Öğrencilerimizi tebrik eder kendilerine rehberlik eden Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Banu GÜRAY'a çok teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Fotoğraf Kulübünce BİGEP Projesi kapsamında 1 Nisan - 30 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlediği BAHAR Konulu Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmaya katılan fotoğrafçılar arasından;

Arda TÜRKYILDIRIM Birincilik Ödülü,

Duygu KÖYMEN İkincilik Ödülü,

Dinur ULAŞ Üçüncülük Ödülü'nü almışlardır. Derece alan genç fotoğrafçılarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Ayrıca yarışmaya katılarak medeni cesaretlerini gösteren tüm genç fotoğrafçılarımıza da teşekkür ederiz. 

May

BİGEP kapsamında yapılan 7.deneme sınavında Sınavsız Okullar arasında 11.sınıf öğrencimiz; 

Yusuf AKYÜZ İlçe ikincisi olmuştur. 12.sınıf öğrencilerimiz TYT'de;

Mesut SÖĞÜTÇÜK İlçe birincisi,

Arda Burak KILINÇ  İlçe üçüncüsü olmuştur. 12.sınıf öğrencimiz AYT'de;

Mesut SÖĞÜTÇÜK İlçe ikincisi olmuştur.

Ögrencilerimiz 20/05/2022 tarihinde ilçemiz Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapılan ödül töreninde Bandırma Kaymakamı Sayın Engin AKSAKAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mutlu ASLAN tarafından ödüllendirilmiştir.Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs 1919, ülkemizin ve milletimizin geleceği için bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği, Milli Mücadele'ye giden yolda ilk adımın atıldığı ve umudun yeniden canlandırıldığı tarihi bir adımdır. Başlangıç noktası Bandırma Vapuru olan bu tarihi adımı yeniden hatırlamak ve hatırlatmak için öğrencilerimiz günün anlam ve önemini anlatan pano hazırladılar.

19 Mayıs 1919 'un 103.yılında Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı  kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Nis