T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Öğrenci ve Öğretmenlerimiz 9 Haziran Perşembe günü BİGEP Projesi Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında faaliyet gösteren Resim Atölyemizde 'Ebru Çalışmaları' yaptılar. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Ebru Sanatı Usta Öğreticisi Zekiye TATLI tarafından öğrenci ve öğretmenlerimize uygulamalı Ebru örnekleri yaptırıldı. Zekiye TATLI hocamıza ve kendisiyle, Ebru sanatıyla öğrenci ve öğretmenlerimizin buluşmasına vesile olan resim öğretmenlerimiz İlknur DERİN ve okulumuzun emektar ama genç öğretmenlerinden Remzi ÖZKARA'ya çok teşekkür ederiz.

Haz

2022 yılında mezun olacak öğrencilerimize 6 Haziran 2022 Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda Mezuniyet Töreni düzenledik.Öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür geçirmelerini dileriz. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı sonunda dereceye giren öğrencilerimiz;

1.Mesut SÖĞÜTÇÜK - 12/E ,

2.Hatice Esin ÖZ - 12/C ,

3.Ömer Faruk CEYLAN - 12/D 'a ödüllerini takdim ettik. 

Sevgili öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm mezunlarımıza bundan sonraki hayatlarında  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz. 

Haz

Öğrencilerimiz BİGEP Projesi kapsamında faaliyet gösteren Resim Atölyemizde ortaya çıkardıkları ürünleri serglediler. 6 Haziran 2022 Pazartesi günü okulumuz giriş katında Mezuniyet Sergisi ve 7 Haziran 2022 Salı günü okulumuz 2.Kat koridorunda da Karikatür Sergisi düzenlediler. Öğrencilerimizi tebrik eder kendilerine rehberlik eden Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz Remzi ÖZKARA ve İlknur DERİN hocalarımıza çok teşekkür ederiz.

May

Kitap Okuyorum BİGEP Pojesi kapsamında 9. ve 10.sınıf öğrencilerimiz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönemi'nde okudukları kitapların özetini çıkararak diğer öğrencilerimizin de kitapların özetine ulaşabilmeleri için "Oku-Yorum Kitap Tanıtım Panosu" hazırladılar. Öğrencilerimizi tebrik eder kendilerine rehberlik eden Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Banu GÜRAY'a çok teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Fotoğraf Kulübünce BİGEP Projesi kapsamında 1 Nisan - 30 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlediği BAHAR Konulu Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmaya katılan fotoğrafçılar arasından;

Arda TÜRKYILDIRIM Birincilik Ödülü,

Duygu KÖYMEN İkincilik Ödülü,

Dinur ULAŞ Üçüncülük Ödülü'nü almışlardır. Derece alan genç fotoğrafçılarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Ayrıca yarışmaya katılarak medeni cesaretlerini gösteren tüm genç fotoğrafçılarımıza da teşekkür ederiz. 

May

BİGEP kapsamında yapılan 7.deneme sınavında Sınavsız Okullar arasında 11.sınıf öğrencimiz; 

Yusuf AKYÜZ İlçe ikincisi olmuştur. 12.sınıf öğrencilerimiz TYT'de;

Mesut SÖĞÜTÇÜK İlçe birincisi,

Arda Burak KILINÇ  İlçe üçüncüsü olmuştur. 12.sınıf öğrencimiz AYT'de;

Mesut SÖĞÜTÇÜK İlçe ikincisi olmuştur.

Ögrencilerimiz 20/05/2022 tarihinde ilçemiz Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapılan ödül töreninde Bandırma Kaymakamı Sayın Engin AKSAKAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mutlu ASLAN tarafından ödüllendirilmiştir.Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs 1919, ülkemizin ve milletimizin geleceği için bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği, Milli Mücadele'ye giden yolda ilk adımın atıldığı ve umudun yeniden canlandırıldığı tarihi bir adımdır. Başlangıç noktası Bandırma Vapuru olan bu tarihi adımı yeniden hatırlamak ve hatırlatmak için öğrencilerimiz günün anlam ve önemini anlatan pano hazırladılar.

19 Mayıs 1919 'un 103.yılında Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı  kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Nis

Nis

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin 102. kuruluş yıldönümü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan  23 Nisan Ulusal Egemenlik vе Çocuk Bayramını kutluyor, gelеcеğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlıklı, mutlu bir gеlеcеk diliyoruz.

Mrt

Öğrencilerimiz 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla pano hazırladılar...

Mrt

Balıkesir İtfaiye Şube Müdürlüğü Bandırma İstasyonu görevlileri tarafından 21 Mart 2022 Pazartesi günü öğrencilerimize okulumuz konferans salonunda Yangın Eğitimi verildi. Eğitime katılan öğrencilerimiz adına verdikleri bu faydalı eğitim için Balıkesir İtfaiye Şube Müdürlüğü Bandırma İstasyonu görevlilerine çok teşekkür ederiz.