T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Haberler

May

Bandırma' nın ve Bölgemizin En Değerli Eğitim Markası #BAL' da 14-17 Mayıs Tarihleri Aralığında Gerçekleştirilecek BAL-FEST 2024 Etkinlikleri Kapsamında Farklı Sınıf Düzeylerinde Kermesler ve Müzik Gruplarımızın Sahne Aldığı Konserlerin Yanı Sıra, Söyleşiler, Açık Alan Öğrenci Oyunları, Film Gösterimleri ve Sergiler Yer Almaktadır.. Festival Günleri Sürecinde Resim Sergisi ve Bilim Sergisi Etkinlikleri de Merak ve İlgi Sahibi Konuklarımızın Ziyaretçilerine Açık Olacaktır.. 

Festival Sürecinde Tüm Etkinliklerimiz Velilerimize ve Konuklarımıza Açık ve Ücretsiz Olarak Gerçekleşecektir.. Gün İçerisinde Yapılacak Etkinliklerle ve Kurulan Stantlarla Konuklarımızın Eğlenceli Bir Zamanı Okulumuz Öğrencileriyle Paylaşması Amaçlanmaktadır.. Festivalimizin Organizasyonu #BAL Öğretmen ve Öğrencileri Tarafından Gerçekleştirilmektedir..

BAL-FEST 2024 Festival Programınıı Aşağıdaki Paylaşılmışdan Takip Edebilirsiniz..

May

08 - 09 Mayıs 2024 Günlerinde #BAL Sahnesi' nin Konukları Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Teftiş Kurulu Üyeleri Oldu.

Bandırma ilçesi Eğitim Kurumlarında Görev Yapan İdari Kadrolar ve Öğretmenlerine Yönelik Olarak Gerçekleştirilen Konferanslarda, Etik Davranışlar ve İlkeler" Başlıklı Bir Sunum Paylaşıldı.

May

06 Mayıs Pazartesi Günü Okulumuzda 12. Sınıf Öğrencilerimiz ve Ders Öğretmenleri Birlikteliğinde Sponsorluğunu #BAL Okul Aile Birliğinin Gerçekleştirdiği Kahvaltı Etkinliği Düzenlendi. Mezuniyet ve YKS Öncesi Son Sınıf Öğrencilerimizin Moral ve Motivasyonunu Çoğaltmak Amaçlı Gerçekleştirilen Etkinlik 12 Sınıf Kat Koridorlarında Açık Büfe İşleyişiyle #BAL Okul Aile Birliği Başkan ve Üyelerimiz, Okul İdari Yönetim Kadromuz ve Değerli Öğretmenlerimizin de Sevgili Öğrencilerimize Eşlik Ederek Tamamlanmasının Ardından Günlük Ders Programı Akışımıza Devam Edildi..

Etkinliğimizin Hayat Bulmasını Sağlayan Çok Saygıdeğer #BAL Okul Aile Birliği Başkanı ve Üyelerine Yürekten Teşekkür Ederiz..

May

#BAL Konferans ve Gösteri Salonu' nun 30 Nisan 2024 Salı Günü Konukları Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığı Sahil Güvenlik Subayları Oldu. #BAL 11. Sınıf Öğrencilerimiz ve Şehit Mehmet Gönenç Lisesi 12. Sınıf Misafir Öğrenclerimize Sahil Güvenlik Mesleği, Okul Kabul Sınav Zinciri ve Okulda Gerçekleştirilen Eğitim İçerikleri ve Meslek Yaşamına ilişkin Bilgilendirmede Bulunan Şanlı Ordumuzun Çok Değerli Mensuplarına Teşekkür Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz..

 

May

Uzman Psikolog  Sn.Elif TİRYAKİ Öğrencilerimizle 16 Nisan 2024 Salı Günü #BAL Konferans ve Gösteri Salonu' nda ZOOM Üzerinden Çevrimiçi Gerçekleştirilen "KENDİME GÜVENİYORUM" Başlıklı Bir Seminer Paylaştı. Seminer Sonrasında Öğrencilerimizden Yöneltilen Sorunları da Yanıtlayan Psikolog Sn.Elif TİRYAKİ' ye Teşekkür Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz..

Nis

Bandırma Kent Konseyi' nin Düzenlediği "TEMİZ ÇEVRE İÇİN EL ELE" Konulu Afiş Yarışmasında Öğrencimiz Damla DERİN SEVİN Lise Dijital Tasarımlar Kategorisinde İlçe 1. si Oldu. Okulumuz #BAL Görsel Sanatlar Öğretmeni Sn. Remzi ÖZKARA' nın Rehberliğinde Yarışmaya Katılarak Katkı Sunan ve  Başarı Elde Eden Öğrencimiz Sevgili Damla DERİN SEVİN' i ve Öğretmenimiz Sn.Remzi ÖZKARA' yı Tebrik Eder çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Nis

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın ERTEN GÖKÇE #BAL Konferans ve Gösteri Salonunun 18.04:2024 Perşembe Günü Konuğu Oldu. 10. ve 11. Sınıf Öğrencilerimizle "Hedefe Odaklanma ve Başarı" Başlıklı Bir Konferans ve Sohbet Toplantısı Gerçekleştiren Konuğumuz Akademik ve Öz-Yaşam Hikayesine İlişkin Açılımlarda Bulunarak Etkinliğin İlerleyen Aşamalarında Öğrencilerimizden Gelen Sorulara Yanıtlar Sundu. İlerleyen Günlerde Okulumuz #BAL' ı Bir Kez Daha Ziyaret Ederek Katkı Sunmak İstediğini Temennilerine Ekleyen Konuğumuz Sn.Erten GÖKÇE' ye Yürekten Saygılar Sunar, Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Nis

Psikolog Sn.Elif TİRYAKİ 18.04.2024 Perşembe Günü 9. ve 10. Sınıf Öğrencilerimizle ZOOM Üzerinden "KENDİME GÜVENİYORUM" Semineri Gerçekleştirdi. #BAL Konferans ve Gösteri Salonunda Gerçekleştirilen Etkinlik İlerleyen Aşamalarda Karşılıklı Sohbetle İlerledi. Psikolog Sn.Elif TİRYAKİ' ye Teşekkür Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Nis

#BAL Fotoğrafçılık Kulübü Orman Haftası Gündemiyle Okulumuzda 21.03.2024 Perşembe Günü Bir Dizi Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen Etkinlik Çerçevesinde Öğrencilerimiz Orman Haftası Pano Düzenlemesi Yaparken, Ağaç ve Orman Haftası ile İlgili Olarak Öğrencilerin Ekolojik Çevreye Duyarlı Olmalarını Sağlamak Amaçlı Orman ve Doğa" Temalı Fotoğraf Sergisi Ziyaretçilerinin İlgisine Sunuldu.  Etkinliğin Gerçekleştirilmesinde Katkı Sunan Sevgili Öğrencilerimizi ve Öğrencilerimize Rehberlik Eden Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn.Remzi ÖZKARA' yı Tebrik Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz..

Mrt

Şanlı Türk Tarihinin en büyük destanı Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü gündemiyle 18 Mart 2024 Pazartesi günü okulumuz #BAL’ da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

BAL Konferans ve Sunum Salonu’ nda çok sayıda öğrenci velimizin de katılımıyla gerçekleştirilen temel tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’ nın tek yürek okunması ile başladı. #BAL Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sn. İlker AHLATLI’ nın yaptığı günün anlam ve önemine ilişkin konuşma günün en değerli şekillenişinin ifadesi oldu.. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sn. Hafize Sinem DİYAR ve Müzik Öğretmenimiz Sn. Furkan ŞAHİN rehberliğinde günler öncesi öğrencilerimizle başlatılan çalışmalarla sahnelenen muhteşem BAL Oratoryo ve Koro performansları,  hep bir ağız söylenen içli türküler ve seslendirilen şiirler güne ve hafızalarımıza unutulmaz anlar ve duygular bıraktı. Solist olarak sahne alan öğrencilerimiz ve ekrana yansıtılan Çanakkale Zaferi' nin belgesel anlatıları törenin bir diğer hafızasını oluşturdu.

18 Mart Çanakkale Zaferi' nin 109. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere dün de, bugün de, yarın da bu topraklarda kadim bir Türk Vatanı yaratmak ve yaşatmak için son damla kana kadar bu kadim toprakları sulayan tüm kahramanlarımızı, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyoruz..

Ruhları Şad Olsun.. Türk Yurdu Var Olsun..

Gerçekleştirilen törende görev alan ve sahneleyen sevgili öğrencilerimize, tören sunumunu gerçekleştiren öğrencilerimize, TDE Öğretmenimiz Sn. H.Sinem DİYAR’ a, TDE Öğretmenimiz Sn.İlker AHLATLI’ ya, Müzik Öğretmenimiz Sn. Furkan ŞAHİN’ e, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn.İlknur DERİN’ e, sonsuz teşekkür ederiz..

Mrt

19 Mart 2024 Salı günü BAL Konferans ve Sunum Salonunun konuğu Bandırma 17 Eylül Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Sn.Resul YAVUZ oldu.

 

Doç. Dr. Resul Yavuz, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiği konferansta, Winston Churchill ‘in “Türkler, Çanakkale’yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir.”sözünün tarihe düşülen bir not olarak açılımına yanıtlar sunduğu konuşmasında 1915’te Çanakkale’yi işgal güçlerinin neden geçemediğini zenginleştirilmiş görsellerle  sunarken sahne ve bilgi performansı öğrencilerimizin yoğun ilgisiyle karşılandı.

 

Okulumuz Tarih ve Spor Kulübü’ nün bir faaliyeti olarak gerçekleştirilen etkinlikte görev alan sevgili Öğrencilerimize ve saygıdeğer Rehber Öğretmenlerimize, sunduğu katkıdan dolayı konuğumuz Doç. Dr. Sn.Resul YAVUZ’ a teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Doç. Dr. Resul YAVUZ’ un kısa biyografisi;

Doç. Dr. Resul YAVUZ 1976 yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Rize’de tamamladı. 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı okullarda öğretmenliğe başladı ve Kars’a atandı.

 

Öğretmenliğe devam ettiği dönemde 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde Yüksek Lisans programından  2016 yılında da adı geçen üniversitede açılan doktora programından mezun oldu ve Tarih Doktoru unvanını aldı. Doktora çalışmaları sırasında 2012’de Hollanda’da, 2014’te Polonya’da, 2015 ve 2023’te İngiltere’de Türk İstiklal Harbi, Cumhuriyet Dönemi Türk Tarihi ve Modern Ortadoğu Tarihi alanlarında inceleme ve araştırmalarda bulundu. Halen Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tarih bölümünde   öğretim üyesi olarak görevine devam eden Doç. Dr. Yavuz’un yayımlanmış birçok bilimsel makalesinin yayında ayrıca 5 kitabı bulunmaktadır.

 

Yayımlanmış Kitapları,

 1- Gelibolu Siperler Arasında

 2- İşgalin Sancılı Yılları

 3- David Lloyd George’un Birinci Dünya Savaşı Anılarında Türkiye

 4- David Lloyd George’un Hatıralarında Sevr ve Lozan’a Giden Süreç

 5- Ortadoğu Şekillenirken

Mrt

Türk Milletinin yeryüzündeki en eşsiz var olma mücadelesi ve kahramanlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un "Kahraman Ordumuza" hitaben yazmış olduğu şiirin, 12 Mart 1921 tarihinde Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmesinin 103. Yıldönümünde okulumuzda İstiklal Marşımızın Kabulü kutlanmış ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy düzenlenen tören ile anılmıştır. 

Anma Programı 12 Mart 2024 Salı günü öğrenciler sınıflarındayken gerçekleştirilirken, 13.00 da Saygı Duruşu ve İSTİKLAL MARŞI’ mızın tüm okul seslendirilmesiyle başlamıştır. 13.05 te  İlçe 2. si öğrencimiz Nisanur ÇAKIR' ın İSTİKLAL MARŞI' nın 10 kıtasını okumasının ardından, 13.25 te  10C sınıfı öğrencimiz Ecrin  YALÇIN'ın Arif Nihat Asya'nın "BAYRAK" şiirini seslendirmesi ile devam ederken, 13.30 da program sunucumuz 11E sınıfı öğrencisi Nisa Elif DEMİRCAN' ın Günün Anlam ve Önemini”  belirten yaptığı konuşması ve 13.35' te de sınıflarda akıllı tahtalardan İstiklal Marşımız ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’ un Yaşam Biyografisi” ni konu alan videonun izletilmesiyle tamamlanmıştır.

İstiklal Marşı; yok olmak üzere olan bir milletin yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır.Türk milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünün, bayrak sevgisinin dile getirildiği eşsiz şiirdir.

Bandırma Anadolu Lisesi olarak başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz.

Mrt

15 Mart 2024 Cuma günü BAL Konferans ve Sunum Salonunun konuğu Bandırma 17 Eylül Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Sn.Gökhan ORHAN oldu.

#BAL Kariyer Günleri kapsamında 12. sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen etkinlikte Prof. Dr. Sn. Gökhan ORHAN sunumunu

** Kişisel Gelişim

** İktisadi ve İdari Bilimler Hakkında

** Üniversitelerdeki ÇAP

konularında başlıklar halinde  gerçekleştirirken, öğrencilerimiz de ilgilendikleri yüksek öğretim alanlarına  ilişkin sorularına yanıtlar aradılar.

Konuğumuz Prof. Dr. Sn.Gökhan ORHAN’ a yürekten teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Mrt

1 Mart 2024 Cuma günü BAL Konferans ve Sunum Salonu' nun konuğu Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi  Dekanı Doç. Dr. Sn.Harun ÖZBAY oldu.

#BAL  Bilim – Fen ve Teknoloji Kulübü’ nün bir faaliyeti olarak okulumuz Konferans ve Sunum Salonu’ nda öğretmen ve öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen etkinlikte Doç. Dr. Sn.Harun ÖZBAY  “Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Bu Enerji Kaynaklarının Ülkemiz Açısından Bir Değerlendirmesi” konusunda bilgiler sunarak, değişen iklim süreçleri sebebiyle enerji kaynaklarının önemini bir kez daha farkındalık olarak geliştirmemize nedensellik yarattı.

Faaliyeti düzenleyen okulumuz Bilim – Fen ve Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmenimiz Sn.Hayriye KARA SEYVAN, Z.Sermin YILDIZ, Esra İNCE ve konuğumuz Doç. Dr. Sn.Harun ÖZBAY’ a yürekten teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Mrt

14 Mart 2024 Perşembe günü Hayrat Vakfı Bandırma Şube Temsilcisi Sn.İsmail ALINMAZ “Alemlere Rahmet Hz. MUHAMMED ve Kelime-i Tevhid” başlığıyla gerçekleştirdiği konferansta #BAL Konferans ve Sunum Salonu' nda okulumuzun konuğu oldu. 

Sn. ismail ALINMAZ' a teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.