T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Okulumuz Fotoğrafçılık Kulübü üyesi öğrencimiz Arda TÜRKYILDIRIM İyi Ki Varsın Derneği'nin düzenlemiş olduğu "Bandırmada İklim Krizinin Yansıması Konulu Liseler Arası Video Yarışması'nda BİRİNCİ oldu.Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.Kendisine rehberlik eden Görsel Sanatlar öğretmenimiz Remzi ÖZKARA'ya çok teşekkür ederiz.

Haz

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde gerçekleşen Bandırma Anadolu Lisesi ERASMUS+ 2021 KA 122- SCH 20444 '' Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' Projemiz kapsamında Portekiz'in Braga şehrinde 5-12 Haziran tarihleri arasında 6 öğrenci ve 2  öğretmen katılımı ile projenin 3. hareketliliği gerçekleşti. 

Haz

Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde gerçekleşen Avrupa Birliği ERASMUS+ 2021 KA 122- SCH 20444 '' Dijital Eğitimde Öğretmen Becerilerinin Geliştirilmesi ve Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' Projemiz kapsamında Portekiz'in Braga şehrinde 22 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arasında öğretmen grubumuzun katıldığı eğitimler oldukça verimli geçti.

Haz

Okulumuzun kuruluşunun 30.yılında 14 Haziran 2022 Salı günü Yıl Sonu Sergimizi yaptık. Saat 16:00'da Melih Çınar Sergi Salonu'nda Resim Sergimiz sergilendi ve saat:19:30 'da da Barış Manço Kültür Merkezinde Yıl Sonu Gösterimizi yaptık. Öğretmen ve öğrencilerimiz 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde yıl boyunca sanatsal, kültürel alanda düzenlemiş oldukları gösterileri sergilediler.Öğrencilerimiz yıl boyunca hazırladıkları birbirinden eşsiz eserleri sergi salonunda sergilediler. Daha sonra da yıl sonu etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisi, şiir ve müzik dinletisi, dans gösterisi ve son olarak Balıkesir'de 4 projenin 3'ünü kazanan ERASMUS+2022 okul eğitimi kısa dönemli öğrenci ve personel hareketliği" projesindeki öğretmen ve öğrencilere sertifika töreni yapıldı. Okul Müdürümüz Kürşat Doğan "Bandırma Anadolu Lisesi 30. yaşını kutluyor. Uzun bir pandemiden sonra okullarımızdan uzak kaldıktan sonra 2021-2022 eğitim öğretim yılına çok hızlı girdik. Emektar okulumuz güçlendirmeye alındı. Eğitim öğretim gördüğümüz yeni okulumuz henüz bitmemişti ve bu sıkıntılarla başladık. Bu sıkıntıları da tecrübeli öğretmen arkadaşlarımızla birlikte çözdük. Bandırma Anadolu Lisesi olarak okulumuz tarafından yürütülmekte olan ERASMUS programının kapanış toplantısı ve sertifika törenini gerçekleştirdik. Yıl boyunca öğretmen ve öğrencilerin sanatsal, kültürel alanda düzenlemiş oldukları gösterileri velilerimiz ve paydaşlarımızla paylaşma imkânımız olacak. 2021-2022 yılını bu şekilde kapatmayı planlıyoruz" dedi. Yıl Sonu Gösterimiz davetli misafirlerimiz ve basın tarafından çok beğenildi ve olumlu geri dönütler aldık. Aşağıdaki linkten basındaki gösterimizle ilgili habere ulaşılabilmektedir. 

https://www.haber16.com/bandirma-da-30-uncu-donem-mezunlarini-verdi/705264/ 

Haz

Öğrenci ve Öğretmenlerimiz 9 Haziran Perşembe günü BİGEP Projesi Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında faaliyet gösteren Resim Atölyemizde 'Ebru Çalışmaları' yaptılar. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Ebru Sanatı Usta Öğreticisi Zekiye TATLI tarafından öğrenci ve öğretmenlerimize uygulamalı Ebru örnekleri yaptırıldı. Zekiye TATLI hocamıza ve kendisiyle, Ebru sanatıyla öğrenci ve öğretmenlerimizin buluşmasına vesile olan resim öğretmenlerimiz İlknur DERİN ve okulumuzun emektar ama genç öğretmenlerinden Remzi ÖZKARA'ya çok teşekkür ederiz.

Haz

2022 yılında mezun olacak öğrencilerimize 6 Haziran 2022 Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda Mezuniyet Töreni düzenledik.Öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür geçirmelerini dileriz. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı sonunda dereceye giren öğrencilerimiz;

1.Mesut SÖĞÜTÇÜK - 12/E ,

2.Hatice Esin ÖZ - 12/C ,

3.Ömer Faruk CEYLAN - 12/D 'a ödüllerini takdim ettik. 

Sevgili öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm mezunlarımıza bundan sonraki hayatlarında  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz. 

Haz

Öğrencilerimiz BİGEP Projesi kapsamında faaliyet gösteren Resim Atölyemizde ortaya çıkardıkları ürünleri serglediler. 6 Haziran 2022 Pazartesi günü okulumuz giriş katında Mezuniyet Sergisi ve 7 Haziran 2022 Salı günü okulumuz 2.Kat koridorunda da Karikatür Sergisi düzenlediler. Öğrencilerimizi tebrik eder kendilerine rehberlik eden Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz Remzi ÖZKARA ve İlknur DERİN hocalarımıza çok teşekkür ederiz.

May

Kitap Okuyorum BİGEP Pojesi kapsamında 9. ve 10.sınıf öğrencilerimiz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönemi'nde okudukları kitapların özetini çıkararak diğer öğrencilerimizin de kitapların özetine ulaşabilmeleri için "Oku-Yorum Kitap Tanıtım Panosu" hazırladılar. Öğrencilerimizi tebrik eder kendilerine rehberlik eden Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Banu GÜRAY'a çok teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Fotoğraf Kulübünce BİGEP Projesi kapsamında 1 Nisan - 30 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlediği BAHAR Konulu Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmaya katılan fotoğrafçılar arasından;

Arda TÜRKYILDIRIM Birincilik Ödülü,

Duygu KÖYMEN İkincilik Ödülü,

Dinur ULAŞ Üçüncülük Ödülü'nü almışlardır. Derece alan genç fotoğrafçılarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Ayrıca yarışmaya katılarak medeni cesaretlerini gösteren tüm genç fotoğrafçılarımıza da teşekkür ederiz. 

May

BİGEP kapsamında yapılan 7.deneme sınavında Sınavsız Okullar arasında 11.sınıf öğrencimiz; 

Yusuf AKYÜZ İlçe ikincisi olmuştur. 12.sınıf öğrencilerimiz TYT'de;

Mesut SÖĞÜTÇÜK İlçe birincisi,

Arda Burak KILINÇ  İlçe üçüncüsü olmuştur. 12.sınıf öğrencimiz AYT'de;

Mesut SÖĞÜTÇÜK İlçe ikincisi olmuştur.

Ögrencilerimiz 20/05/2022 tarihinde ilçemiz Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapılan ödül töreninde Bandırma Kaymakamı Sayın Engin AKSAKAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mutlu ASLAN tarafından ödüllendirilmiştir.Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs 1919, ülkemizin ve milletimizin geleceği için bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği, Milli Mücadele'ye giden yolda ilk adımın atıldığı ve umudun yeniden canlandırıldığı tarihi bir adımdır. Başlangıç noktası Bandırma Vapuru olan bu tarihi adımı yeniden hatırlamak ve hatırlatmak için öğrencilerimiz günün anlam ve önemini anlatan pano hazırladılar.

19 Mayıs 1919 'un 103.yılında Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı  kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

May

Bandırma Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde gerçekleşen Avrupa Birliği ERASMUS+ 2022 KA 122-SCH 20444 '' Dijital Eğitimde Öğretmen Becerilerinin Geliştirilmesi ve Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' Projesi kapsamındaki Temiz Bir Dünya İçin Çevre Temizliği Farkındalık Etkinliği'ni gerçekleştirdi.

Nis

Nis

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin 102. kuruluş yıldönümü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan  23 Nisan Ulusal Egemenlik vе Çocuk Bayramını kutluyor, gelеcеğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlıklı, mutlu bir gеlеcеk diliyoruz.

Mrt

Öğrencilerimiz 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla pano hazırladılar...