T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, Ölümünün 84. Yılında Saygı, Sevgi, Minnet ve Özlemle Andığımız Programımız Büyük Beğeni Topladı

10 Kasım 2022 Perşembe Günü Barış Manço Kültür Merkezi' nde Bandırma Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerimizin Hazırlayıp Sahnelediği Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ün Sonsuzluğa Uğurlanışının 84. Yılı Anısına Gerçekleştirilen Programımız Sn. İlçe Kaymakamımız, Sn. Garnizon Komutanımız, Sn. Belediye Başkanımız, Sn. Cumhuriyet Başsavcımız, Sn. 17 Eylül Üni. Rektörümüz, Değerli Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimiz ve ilçe Protokolümüzden Oluşan Konuklarımızın Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Programımız Değerli Öğretmenimiz Hafize Sinem DİYAR' ın Program Akışını Sunmasıyla Başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunmasının Ardından Okulumuz BAL Müdürü Sn. M.Kürşat DOĞAN  Günün Anlam ve Önemine İlişkin Yaptığı Açılış Konuşmasında, Hayatı Savaş Meydanlarında Büyük Türk Milletine Hizmet Etmekle Geçmiş, Bu Uğurda 3 Defa Gazi Olmuş Aziz ATATÜRK' ü Saygı Özlem ve Minnetle Anmak Üzere Toplandığımızı Belirterek, ATATÜRK' ün Kendini İfade Edişinde Kullandığı "Bedenimin Babası Ali Rıza Efendi, Hislerimin Babası Namık KEMAL, Fikirlerimin Babası Ziya GÖKALP' tir" Tanımlayışını Anımsatmış, Çoğu Savaş Cephelerinde Olmak Üzere 4000 e Yakın Kitap Okuduğunu, 12 Kitap Yazdığını, Fransızca Almanca ve Arapça' yı Anadili Gibi Konuşan Büyük Bir Türk Entelektüeli Olduğunu, Henüz 1916' da Kafkas Cephesinde Gündüzleri Çatışırken Geceleri Çadırında Yeni Türk Alfabesini Çalışmaya Başladığını ve Bu Alfabeyi 12 Yıl Sonrasında Kara Tahtanın Başına Geçip Milletine Bizzat Kendisinin Öğrettiğini, Kütahya – Eskişehir Muharebeleri Esnasında Bile Aydınlanmaya Olan İnancının İzinde Ankara' da Maarif Kongresini Topladığını, Günümüzde Geometri Derslerinde Kullandığımız Tanımlamaları İçeren "Geometri" Kitabını Bizlere Miras Bırakan Bir Başöğretmen Olduğunu, Bugünün Dünyasında 35 Ülkede Heykeli Bulunan, 120 Cadde ve 35 Meydana Adı Verilen Eşsiz Bir Dünya Lideri Olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK' ü  Saygı Minnet ve Rahmetle Andığı Konuşmasını Mekanı Cennet Olsun" Sözleriyle Tamamlamıştır.

Okul Müdürümüz Sn. Kürşat DOĞAN' ın Yaptığı Konuşmanın Ardından, Bugünün Anısına Okulumuz Öğrencilerinin Hazırladığı ATATÜRK' ün Hayatı" Anlatısı Değerli Müzik Öğretmenimiz Sn. Sami SİLAHTAROĞLU Yönetiminde Sahnelenmiştir. Çok Sevgili Öğrencilerimizin Bireysel ve Koro Birlikteliğinde Seslendirdikleri Şiirler ve ATA' mızın Sevdiği Şarkılar Müzikal Bir Zenginlikle Salondaki Konuklarımıza Sunulmuş, Sonrasında Video Kayıtlar Üzerinden Okul Öğrencilerimizin ATA' larına Olan Minnet ve Özlem Duyguları Sahne Perdesinde Paylaşılmıştır.

Folklorik Zenginliğimiz Olarak ATA' mızın En Çok Sevdiği ve de Oynadığı Harmandalı Zeybeğini Sahneleyen Öğrencilerimiz Konuklarımıza Duygusal Anlar Yaşatmıştır.

Birbirinden Yetenekli BAL Öğrencilerimizin Çaldıkları Enstrümanlar Eşliğinde Söyledikleri ATA' mızın Sevdiği Şarkılarla Devam Eden Tören Programımız ATATÜRK' ün Kendisinin Tuttuğu Günlükteki 10 Kasım Tarihli Sayfalardan Derlenen, Yaşamından Kesitler Sunan Belgesel Video Gösterimiyle Sona Ermiştir..

Bu Mükemmel Donanım ve İçeriğiyle 10 Kasım ATATÜRK' ü Anma Törenimize Emek ve Enerjisini Sunan Değerli BAL Öğretmenlerimizi, Okulumuzun En Değerlileri Olarak Öğrencilerimizi Yürekten Kutluyoruz.. İyi ki Varsınız..

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 12.11.2022 - Güncelleme: 12.11.2022 06:39 - Görüntülenme: 432
  Beğen | 6  kişi beğendi