T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Etiket Sonuçları: M.Kürşat DOĞAN

Ekm

Okulumuz kütüphanesi Hicri Ercili Vakfı' nın Sponsorluğunda Yenilendi. "Atatürk Kitaplığı", "Şiir Kitaplığı", "Sözlükler", "Türk Edebiyatı Kitaplığı", "Dünya Edebiyatı Kitaplığı", "Tiyatro Metinleri Kitaplığı", "Tarih Kitaplığı", "Süreli Yayınlar - Dergiler Kitaplığı", "Din ve Teoloji Kitaplığı" Olarak Alt Kitaplıklarla Sınıflandırılmış ve Tasnif Edilmiş 3080 Adet Kitapla Birlikte İçeriğimizin Yenilenmesi ve Dijital Ortama Aktarılması Çalışmaları Devam Etmektedir.

Ekm

Merkezileştirilmiş Koordinasyonuyla Balıkesir Valiliğince Hayata Geçirilen "Eğitimde Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi - BİGEP" Kapsamında, İlimizin Önde Gelen İlk Beş Kurumundan Biri Olan Okulumuz BAL' da Eğitim Öğretim Yılının Henüz İlk Günlerinde Oluşturulan "BAL Ölçme Değerlendirme ve Rehberlik Koordinasyon Kurulu" nun Aldığı Kararlar Çerçevesinde 12. Sınıf Öğrencilerimizin YKS Hazırlık Sürecinin Akademik ve Pedagojik İlerleyişinde Her Eğitim Haftasının Cuma Günü Dönüşümlü Olarak Uygulanan TYT – AYT Deneme Sınavlarının 4. Etabını Tamamlamış Bulunuyoruz. Öğrencilerimizin Akademik ve Pedagojik Gelişiminin Biçimlendirilmesinde, Kurulun Tercihi Olarak Kurumsal Yayınevleri ve Sınav Merkezlerince Eşzamanlı Gerçekleştirilen Türkiye Geneli TYT-AYT Deneme Sınavlarının Kullanılmasının Yanı Sıra, Yine Eğitim Yılımızın İlk Haftasında 9. Sınıf Öğrencilerimize "Hazır Bulunuşluk Sınavı" Uygulanmıştı.

Kurulun Yürüttüğü Motivasyon ve Rehberlik Çalışmalarının Bir Diğeri 12.10.2022 Çarşamba Günü  Gerçekleştirildi. Okulumuzun Rehber Öğretmeni Sn.Ömer YAŞAR, BAL Toplantı ve Dinleti Salonu' nda 12. Sınıf Öğrencilerimize Yönelik Olarak "YKS Hazırlık Çalışmalarında Rehberlik ve Motivasyon – 1"  İçerikli Sunumu Gerçekleştirdi. Katkılarından Dolayı Değerli Öğretmenimiz Sn.Ömer YAŞAR' a Teşekkür Eder, Çok Sevgili Öğrencilerimize Sınav Hazırlık Çalışmalarında ve Derslerinde Başarılar Dileriz.