T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Etiket Sonuçları: BAL

Mrt

14 – 15 Mart 2023 Tarihlerinde 12. Sınıflar Düzeyinde Uygulanan BİGEP TYT ve AYT Deneme Sınavlarının Sonuçları Nihayet Basınla Paylaşıldı.

Açıklanan Sınav Sonuç İstatistiklerinde Şekillenen Başarı Sıralamasında En Üstte Yer Alan Değerli Öğrencilerimize Balıkesir Valiliği Adına Düzenlenen Başarı Belgeleri 29 Mart 2023 Çarşamba Günü BİLSEM’de Saat 15:00  da Düzenlenen BİGEP Ödül Töreninde Sunuldu.

İlçemizde ve Bölgemizde Yeralan Liseler Arasında En Başarılı Okul Olarak Her Zaman Olduğu Gibi Bir Kez Daha Varlığını Ortaya Koyan BAL, Yeni İdari Yapısı ve Güncellenen Öğretmen Kadrosunun Hayata Geçirdiği Akademik ve Pedagojik Uygulamalarla Sosyal ve Akademik Alanların Tamamında Öğrencilerine Yetkinlik ve Farkındalık Kazandırırken, İl ve İlçe Bazında Gerçekleştirdiği Başarılarla Bandırma' da ve Bölgemizde Eğitimin Aydınlık Yüzü Olma Noktasında Bir Yıldız Gibi Parlamaya Devam Ediyor.

Paylaşılan Sınav Sonuçları

14.03.2023 12.Sınıflar BİGEP TYT Sonuçlarına Göre;

1. Sude KAYA (12D)

2. Seymen KAYA (12D)

3. Arda AYVERDİ (12C)


15.03.2023 12.Sınıflar BİGEP AYT Sonuçlarına Göre;

1. İbrahim İNAN (12A)

2. Sinem CORUK (12B)

3. Büşra ALTAY (12B)

Öğrencilerimizi ve Tüm BAL Öğretmenlerini Tebrik Eder, Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

 

Mrt

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Destanı' nın 108. Yılı" Etkinlikleri Kapsamında Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü' müz Tarafından Düzenlenen Bandırma Liseler Arası Resim Yarışmasında 10/A Sınıfı Öğrencilerimizden Kevser Sultan KAYA Bandırma İlçe 2.si ve Atatürk’ün “Bu Marş, Bizim İnkılabımızın Ruhunu Anlatır” Dеdiği İstiklal Marşı’ mızın 12 Mart 1921 Tarihinde Kabulünün 102. Yılı” Anısına Düzenlenen Bandırma Liseler Arası Şiir Yarışmasında ise 10/B Sınıfı Öğrencilerimizden Nisanur ÇAKIR Kaleme Aldığı Şiiri İle İlçe 1.si Oldu.

Düzenlenen Okul Törenimizde Kendileri Adına Bandırma İlçe Kaymakamlığı’ nın Oluşturduğu Başarı Belgeleri Sevgili Öğrencilerimiz Kevser Sultan KAYA ve Nisanur ÇAKIR’ a Alkışlar Eşliğinde Sunuldu. Başarılı Kalemleri ve Yetenekleriyle Okulumuz Bandırma Anadolu Lisesi’ ni Eğitimin Her Alanında Bölgemizde Gururla Temsil Eden Öğrencilerimizi Tebrik Eder, Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Mrt

Kadim Türk Milletinin Yeryüzündeki Aziz Varlığını Tüm İnsanlık Tarihinde Her Zaman Olduğu Gibi Yeniden Ortaya Koyduğu  ve “Çanakkale Geçilmez” Kararlılığını Gerçekliğe ve Sonsuz Kalıcılığa Dönüştürdüğü, Son Yüzyılın En Önemli Tarihsel Türk Direnişinin Hafızası Olan 18 Mart  1915 (Perşembe) Çanakkale Zaferi, 108. Yılında Tüm Türkiye ile Eşzamanlı Olarak Okulumuz BAL” da Coşkuyla Kutlandı.

Okulumuz BAL Toplantı ve Gösteri Salonu” nda Gerçekleştirilen Törenimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz Anısına Saygı Duruşu ve Akabinde Hep Bir Ağızdan Tek Yürek Seslendirdiğimiz İstiklal Marşı’ mızla Başladı.

Tören Akışını Gerçekleştiren Sevgili Öğrencilerimiz Yusuf KURT ve Berfin GÖREN’ in Programı Arz Etmelerinin, Günün Anlam ve Önemini İçeren Konuşmalar Sunmalarının Ardından, Çanakkale Savaşı' nın Konu Edildiği Kahramanlık Şiirlerimizin, Şarkılarımızın ve Marşlarımızın Törende Görev Alan Öğrencilerimizce Sahneden Seslendirildiği Anların Çoğunda İzleyicilerimiz Aynı Duygu Yoğunluğuyla Şarkılara Coşkuyla Eşlik Ettiler. 

Salondaki Öğrenci ve Öğretmenlerimizi Duygulandıran Anların Yaşandığı Anma Törenimiz Belgesel İçerikli Video ve Slayt Gösterilerisinin Hep Birlikte İzlenmesinin Ardından, Sahnelenen Muhteşem Oratoryo İle Tamamlandı.

Okul Törenimizde Görev Alan Tüm Öğrencilerimizi Başarılı ve Anlamlı Performanslarından Dolayı Tebrik Eder, 18 Mart Törenleri Düzenleme Komitesi Öğretmenlerimiz Sn.Yasemin ORAL’ a, Sn.Sultan AKSOY’ a, Sn.İlknur DERİN'e ve Sn.Hacer KARASAKAL' a Yürekten Teşekkür Ederiz.

Mrt

Bir Süredir Okulumuz Öğrencilerinin BAL TÜBİTAK Proje Ekibi Öğretmenlerimiz Sn. Hacer KARASAKAL, Sn. Esra İNCE ve Sn. Arzu ÜLKER Rehberliğinde Geliştirdikleri Projelerin TÜBİTAK 54.2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” na Sunulması Sonrasında Ön Değerlendirme Sonuçları Nihayet 21.03.2023 Salı Günü TÜBİTAK Kurumu Tarafından Açıklandı. Kurumun Yaptığı Açıklamaya Göre, Yapılan 27.013 Proje Başvurusu Görevli Jüri Üyelerince Değerlendirilmiş ve Yapılan Ön Değerlendirme Sonucunda 12 Alanda Toplam 1.440 Proje Yarışmanın Bölge Aşamasına Katılmaya Hak Kazanmıştır. Bandırma Anadolu Lisesi Olarak Okulumuzun Hazırlayıp Sunmuş Olduğu 3 Projeyle Dahil Olduğumuz Bu Değerlendirmeler Sonrasında 2 Projemiz Bölge Finaline Kalmayı 27.013 Proje Arasından Değerli Bir Fark Yaratarak Başarmıştır.

Bursa Bölge Aşamasına Katılma Başarısı Gösteren Projelerimizin Bir Tanesi Tematik Alanı “Dijital Oyun Tasarımı” Olan “Dijital Köklü Sayılar Oyunu’ nun Öğrencilerin Matematik Dersi Başarıları ve Derse Karşı Tutumları Üzerindeki Etkisi” ve Bir Diğeri de Tematik Alanı “Dijital Dönüşüm” Olan “Aşiyan Müzesinin Sanal Ortama Taşınması ve Eğitim Kiti Haline Getirilmesinin Öğrencilerin Edebiyat Dersi Başarılarına ve Derse Karşı Tutumlarına Etkisi” Adlı Projelerdir.

Lise Öğrenimine Devam Etmekte Olan Öğrencileri Temel, Sosyal ve Uygulamalı Bilim Alanlarında Çalışmalar Yapmaya Teşvik Etmek, Çalışmalarını Yönlendirmek ve Mevcut Bilimsel Çalışmalarının Gelişimine Katkı Sağlamak Amacıyla Bu Yıl 54. sü Gerçekleştirilen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Okulumuzu Başarıyla Temsil Eden, Uzun Soluklu Bir Sorumlulukla Çaba ve Enerjilerini Bu Çalışmalara Sunan Projedeki Çok Değerli Öğrencilerimiz Berfin GÖREN, Yusuf KURT, Semih KÖSE, Arda TOPAL ve Nisanur ÇAKIR ile Proje Danışmanlarımız Sn. Hacer KARASAKAL, Sn. Esra İNCE ve Sn. Arzu ÜLKER Öğretmenlerimizi Yürekten Tebrik Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Mrt

13 Mart 2023 Pazartesi Günü Okulumuz BAL Konferans ve Gösteri Salonunun Konuğu Sosyal Hizmetler Uzmanı Sn. Ayşen GÜNDÜZ Oldu. İlçemiz Bandırma Sosyal Hizmetler Müdürlüğü' nde Görev Yapan Sn. Ayşen GÜNDÜZ, 9. ve 10. Sınıf Öğrencilerimize Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine İlişkin Paylaşımlarda Bulunurken, Günlük Yaşam Pratiği Dahilinde Eğemen Cinsiyetçi Şiddetin Tanım ve Biçimlerini Paylaşarak, Toplumsal ve Dar Ailesel Ölçekte Yaşanabilecek Şiddetin Önlenmesinde Kullanılabilecek Önleyici Tedbir ve Araçlara Dair Bilgilendirmeler Yaptı.

Konuğumuz Sosyal Hizmetler Uzmanı Sn. Ayşen GÜNDÜZ' e Teşekkür Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Mrt

09.03.2023 Perşembe Günü Okulumuz BAL Konferans ve Gösteri Salonunda Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları Uzmanı Sn.Serkan DURU Tarafından 11. ve 12. Sınıf Öğrencilerimize "Mesleki Geleceğim" Başlıklı Bir Sunum Gerçekleştirildi. İnteraktif Olarak Gerçekleştirilen Etkinlikte Öğrencilerimize Geleceğin Popüler Meslekleri, Yaşadığımız Teknolojik Dönüşümlerin Geleceğin Meslek Çeşitliliğine Oluşturduğu Nedensellik ve Analitik Düşüncenin ve Bu Yapısalcılığın Bireysel Gelişim Aşamalarındaki Akademik ve Pedagojik Sürece Yansımasına İlişkin Değerlendirmelerde Bulunuldu. 

Bilgi Üniversitesi İK Uzmanı Sn. Serkan DURU' ya Teşekkür Eder Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

 

 

Mrt

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ali TATLI Ülke Gündemimize İlişkin Değerlendirmeler Yapmak Üzere 28.02.2023 Salı Günü Okulumuz BAL' ı Ziyaret Etti.

Okulumuz Öğrencilerinin Sevgi ve İlgisi İle Çiçeklerle Karşılanmasının Ardından Okulumuz Toplantı ve Sunum Salonuna Geçen Sn. Ali TATLI,  Çevre İlçelerimiz Susurluk, Manyas, Erdek, Gönen ve İlçemiz Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve  Bu İlçelerimizde Eğitim Öğretim Faaliyetlerini Sürdürmekte Olan Resmi ve Özel Okulların Okul Müdürlerleri Birlikteliğinde ülkemizin Gündemine İlişkin Değerlendirme ve Görüş Paylaşımlarında Bulundu. 

Gündem Maddesi Olarak Öncelikle Ülkemizde Yaşanan Deprem Felaketi Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı' mızın Sürdürmekte Olduğu Yardım Faaliyetlerine İlişkin Değerlendirmeler Ele Alındı.

Bir Diğer Gündem Maddesi Olarak, İlimizin Kardeş Şehri Olarak Tanımlanan Hatay İlinde Oluşturulup İnşaası Tamamlanacak Olan Konteynır Kentin Planlanmasına Dair Gelişmeler Değerlendirildi.

Geliştirilip Pratiğe Aktarılması Noktasında İlimizde Misafir Edilen Depremzede Öğrencilerimiz Özelinde Özenle Sürdürülmeye Başlanan Pedagojik ve Eğitimsel Destek İçerikli Rehabilitasyon Çalışmaları Toplantının Bir Diğer Gündemi Olarak Yer Aldı.

Toplantının İlerleyen Aşamalarında Katılımcı İlçelerimiz Susurluk, Manyas, Erdek, Gönen ve Bandırma' da Bulunan Okullarımızın Genel İhtiyaçlarına, Eksikliklerine ve Yaşadığı Problemlere İlişkin Görüş ve İfadeleri Dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ali TATLI Paylaşılan İfadelerle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu.

Toplamda Yaklaşık Olarak 350 İlçe MEM ve Okul Müdürlerimizin Birlikteliğinde 4 Saat Süren Toplantının Ardından Tamamlanan Ziyaret Sonrasında Ev Sahipliği Yapan Okul Müdürümüz Sn. Kürşat DOĞAN' a ve Okulumuza Teşekkür Ederek İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ali TATLI İlçemizden Ayrıldı.

 

Ock

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1. Döneminin Sona Erdiği 20 Ocak Cuma Günü Gerçekleştirilen Törenimizde Gurur Verici Anlar Hafızalara Kazındı. BİGEP Kurumsal Deneme Sınavlarında İlçemizde Yer Alan Liseler 12. Sınıflar Kategorisinde 1. 2. ve 3. Olan Öğrencilerimize İlçe Kaymakamlığımızca Düzenlenen Teşekkür Belgelerini Okulumuz Müdür Yardımcısı Sn. Adem KARAÇELİK, 9. ve 10. Sınıflar Kategorisinde Yine İlçe 1. 2. ve 3. Olan Öğrencilerimize Teşekkür Belgelerini Müdür Yardımcımız Sn. İrfan ADIŞEN Takdim Ettiler. 

Törenimizin Sonraki Aşamasında, Okulumuzda Yürütülmekte Olan TÜBİTAK Proje Çalışmalarına Katkılarını Sunan Öğrencilerimizden Elif YAĞCI ve Emirhan AYDOĞAN' a Başarı Belgelerini Değerli Öğretmenimiz Sn. Arzu ÜLKER, Nisanur ÇAKIR ve Arda TOPAL' a Başarı Belgelerini Değerli Öğretmenimiz Sn. Hacer KARASAKAL, Yusuf KURT ve Berfin GÖREN' e Başarı Belgelerini Değerli Öğretmenimiz Sn. Esra İNCE Alkışlar Eşliğinde Sundular.

Törenimizin Son Aşamasında Okul Müdürümüz Sn. Kürşat DOĞAN Yaptığı Dönem Kapanış Konuşmasında Karnelerini Alan Tatil Öncesindeki Öğrencilerimize "Eğitim ve Öğretimin Yalnızca Öğrencilerimizin Başarısıyla Değil, Ailelerin ve Eğitimci Kadroların Başarısıyla Gerçekleştirilecek Bir Olgudur. Bütün Öğrencilerimizi, Ailelerimizi ve Çok Saygıdeğer Öğretmenlerimizi Tebrik Ediyor, 6 Şubat Pazartesi Başlayacak Olan İkinci Dönem Öncesinde BAL Ailesine İyi Tatiller Diliyorum" Sözleriyle Temennilerde Bulunmuş, Ardından Müzik Öğretmenimiz Sn. Sami SİLAHTAROĞLU' nun Yönetiminde İstklal Marşımızın Okunmasıyla Törenimiz Sona Ermiştir.

Ock

Bölgemizin Tarihsel Mirasının ve Daskyleion ile Kyzikos Antik Kent Alanlarında Sürdürülmekte Olan Arkeolojik Kazı Çalışmalarıda Ortaya Çıkartılan Eserlerin Sergilendiği Bandırma Arkeoloji Müzesini Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmenleri Birlikteliğinde Ziyaret Eden Öğrencilerimiz, Sahibi ve Koruyucusu Olduğumuz Tarihsel Mirasımızın ve Kültürel Zenginliklerimizin Görsel Şölenini Gözlemlemek, Açık Bir Bilinç ve Farkındalık Oluşturmak Amacıyla 13 Ocak 2023 Cuma Günü Bir Ziyaret Gerçekleştirdi. Ziyaretimiz Boyunca İlgisini ve Misafirperverliğini Bizlere Sunan Müze Müdürümüz Sn. Tülün TAN' a Yürekten Sevgiler Sunar Teşekkür Ederiz.

Ara

Ara

Bölgemizin ve Bandırma' nın En Değerli Eğitim Markası Olan Okulumuz Bandırma Anadolu Lisesi'nin Çabaları, Eğitim ve Öğretim Yaklaşımlarındaki Sergilediği Kapsayıcılık Pratiği, Sahibi ve Yürütücüsü Olduğu "Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma" Başlıklı ERASMUS+ Projesini Yaygınlaştırma Faaliyetleri Ulusal Basınımızda Büyük Bir İlgi ve Heyecan Uyandırdı.

Turizm Aktüel Dergisi' nde Yer Alan İçerik; 

Liseli öğrenciler 'Sıfır Atık' projesi için Braga'da

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde gerçekleşen Erasmus+ projesi kapsamında lise öğrencileri ürettikleri çevreci projeler kapsamında farklı ülkelere eğitim gezileri yapıyor, karşılıklı deneyim alışverişinde bulunuyor.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde gerçekleşen Erasmus+ projesi kapsamında Bandırma Anadolu Lisesi (BAL) ''Dijital Eğitimde Öğretmen Becerilerinin Geliştirilmesi ve Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' isimli projesi çerçevesinde 6 öğrenci ve 2 öğretmen ile Portekiz'in Braga şehrinde gerçekleştirilen eğitim programına katıldı. Gezi hem ülkemizden hem de çeşitli Avrupa ülkelerinden aynı BAL gibi Erasmus aracılığıyla gelmiş öğrenci ve öğretmenlerle birlikte gerçekleştirildi.

Okul, laboratuvar, geri dönüşüm alanları ve tarihi gezileri içerecek şeklinde planlanan gezi kapsamında BAL öğrenci ve öğretmenleri beş gün boyunca Portekiz kültürünü yakından gözlemleme ve işbaşında öğrenim görme fırsatı yakaladı.

Portekiz gezisinin ilk günü uygulamalı mesleki eğitim odaklı bir okul olan Escola Profissional do Minho rehber öğretmenler eşliğinde gezildi. 2. gün ise Escola Secondaria de Alberto Sampaio Lisesi ziyaret edildi. Ardından bir sürdürülebilir çiftliği ziyaret eden BAL ekibine çiftliğin bulunduğu alan tanıtıldı. Öğrenciler, bitkilerim ilaçsız veya herhangi bir fabrikasyon ürün olmaksızın nasıl çoğaldığını ve dış dünyaya ihtiyaç duymadan kendilerine bir ekosistem oluşturduklarını gözlemledi. Çiftlikte bulunan hayvanların ürettiği doğal gübre haricinde yapay olarak hiçbir ilaç kullanmamaları oradaki ağaçların ve o ağaçlarda yaşayan diğer böcek ve kelebeklerin doğal yaşamanın bir parçası haline geldiği izlendi.

Hiçbir şeye çöp olarak bakılmayan çiftlikte her şeyin yeniden değerlendirildiği gözlendi. Çiftliğin su havuzundaki su ve bu suyun etrafını zamanla saran sarmaşık benzeri bitkiler tam da bu ve benzeri ortamlarda yaşamak için evrilmiş olan özel bir tür kelebeğe ev sahipliği yapıyor. Bu suların temizliğini sağlamak için çektikleri borular ise yalnızca bu amaçla değil çiftliğin kalanındaki bitkileri sulamak amacıyla da kullanılıyor. Kirli sular birçok bitkiye yaşam kaynağı oluşturuyor.

Eğitim gezilerinin son günü ise doğayla iç içe kurulmuş ve çevreyle uyum içerisinde işletilen bir laboratuvarı ziyaret eden BAL ekibi "Sıfır Atık" ile ilgili projeler hakkında bilgi aldı. Birinci proje sularla ilgiliydi. Nehirleri temizleme amacıyla gösterdikleri çabalar sonuç vermiş; günümüzde, 20 yıl önce olmadığı kadar temiz hale gelmişti. İkinci projenin konusu ise enerji paylaşımıydı. Yan yana duran iki binanın enerji depolaması orantısız ise iki binanın depolanan toplam enerjisini paylaşarak enerji tüketimini dengelediklerine dair bilgiler edindiler.

Bandırma Anadolu Lisesi öğretmenleri Braga gezisini şöyle değerlendirdi: "Bu projeyle birlikte, gezegenimiz ve onun geleceğiyle ilgili bir sorumluluk hissi kazanıldı, bizlere gelecek nesillerin emaneti olan doğayı nasıl en az zararla devredebileceğimiz konusunda fikirler geliştirildi ve günlük hayatta verilen en küçük çevre dostu kararın dahi ne büyük öneme sahip olduğunun farkına varıldı. Öğrenildi ki bir kişinin bile katkısı olmasa, atık üretmeyen bir dünya yolunda atılacak adımlar yavaşlıyor! Sıfır atık projesini ve projenin savunduklarını hayatınıza adapte etmek ve çevrenizdekileri bu doğrultuda yönlendirmek sandığınızdan daha kolay. Bandırma Anadaolu Lisesi ise projelerinin  yurtdışı ayağını en yüksek verimle tamamladılar ve şimdi sıra öğrenme fırsatı yakaladıklarını paylaşmakta! Bu durum ise özellikle Bal öğrencileri açısından farklı kültürler tanıma ve kaynaşma bakımından paha biçilemez bir fırsat olmuştur."

Ara

Balıkesir' in En Seçkin Liseleri Arasında Yer Alan Okulumuz BAL' da Devam Etmekte Olan "Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma" İçerikli Erasmus+ Projemiz Kapsamında Yürütülen Yaygınlaştırma Çalışmalarının Bir Ayağı Olarak "Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kulübü' nün Düzenlediği Programda Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DEKANI Sn. Prof. Dr. Mustafa SARI "Müsilaj ve Sıfır Atık" Konulu Seminer Verdi.

 Prof. Dr. Sn. Mustafa SARI Kimdir:

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Lisans Eğitimini Tamamlayan Mustafa SARI, 1992 Yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi Olarak Çalışmaya Başladı. 17 Yıldır, Van Gölü' ndeki Balıklar, Göldeki Balıkların Popülasyonu ve Kaçak Balıkçılığı Önleme Üzerine Araştırmalar Yaptı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği ve Kurucusu Olduğu Doğa Gözlemcileri Derneği' nin Başkanlığını Sürdürmektedir . Uluslararası Danışmanlık Şirketi Ernst&Young ve Milliyet Gazetesi' nin Düzenlediği 'Yılın Girişimcisi Yarışması'na İlk Kez Eklenen 'Yılın Sosyal Girişimcisi' Kategorisinde Finale Kalarak Başarılarını, Tüm Türkiye' ye Duyurdu. Van Gölü'nde İnci Kefalinin Daha Verimli Avlanmasını Sağlayan Girişim Modeliyle, 2008'de İsviçre' de Schwab Vakfı Sosyal Girişimciler Zirvesi' nde Türkiye'yi Temsil Etti. ABD'de Bulunan ASHOKA Vakfı Tarafından 'Sosyal Girişimci' Olarak Seçildi. Dört Yüz Kilometre Olan Van Gölü Çevresini, Av Zamanları, Yılda On Kez Dolaşıp Kaçak Balıkçılığı Önlemek İçin Çalışmalar Yapmakta. Dünyada Sadece Van Gölü' nde Yaşayan Nesli Tükenmekte Olan İnci Kefalini Yok Olmaktan Kurtarıp, Üretimini Artırmak İçin Çalışmalar Yaptı. Yaklaşık On Yıl Boyunca Kendi İmkanları ve Tanıdık Çevresiyle Araştırmalarını Sürdüren Sn. SARI, 2001 Yılında Birleşmiş Milletler'e Başvurdu. Çalışmalarını Bu Kurumun Desteğiyle Yürütmeye Devam Etmektedir.

Seminer Sonrasında Okulumuz Bandırma Anadolu Lisesi Ailesi Adına Söz Alan Okul Müdürümüz Sn. Kürşat DOĞAN Bu Güzel Sohbet ve Bilgilendirme İçin Hocamız Sn. Prof. Dr. Mustafa SARI' ya Teşekkür Ederek Okulumuzun Hediyesini Takdim Etti. Konuğumuz Sn. Prof. Dr. SARI da Okul Kütüphanemize "Müsilaj; Ağıt mı Umut mu?" Adlı Kitabını Hediye Etti. Günün Anısına Hatıra Fotoğraflarının Çekilmesinin Ardından Seminere Katılan Öğrencilerimizin Yoğun Alkışlarıyla Değerli Konuğumuzla Vedalaşıldı.

Seminere İlişkin Değerli Anlardan Bazı Sahneleri Aşağıda Yer Alan Videolardan İzleyebilirsiniz. [19.12.2022 Pazartesi]

Ara

Bandırma BİLSEM' in Düzenlediği Bilim Şenliği ve Bu Çerçevede Katılımcısı Olduğu Kamp Pratiğindeki Deneyimlerini ve Kişisel Kazanımlarını Okulumuz Öğrencilerileriyle Paylaşan Değerli Öğrencimiz Elif ÇETİN, Lise Hayatında Her Öğrencinin Mutlaka Deneyimlemesini Önerdiği Bilim Şenliği Kampında Aynı Heyecanı ve Enerjiyi Paylaşan ve Daha Öncesinde Henüz Tanımadığı İnsanlarla Farklı Projeleri de Tecrübe Ettiğini ve Tüm Bunları Prof Dr. Sn. Mustafa SARI Eşliğinde ve Gözetiminde Yaşama Geçirdiğini ve Doğa" nın Hepimizin ve Tüm İnsanların Sahip Çıkması ve Koruması Gereken Bir Duyarlılıkla Sürdürülebilir Bir Yeryüzü Yaşamını Bize Sunabileceğini Belirterek Hazırlamış Olduğu Video Görsel Sunumu Doyumsuz Anlatımıyla Sahneledi.

Öğrencimiz Elif ÇETİN Sunumunun Bir Diğer Aşamasında Okulumuzun Sahibi Olduğu "Sıfır Atık" Konulu ERASMUS+ Projesinin Yaygınlaştırılması Çalışmalarının Bir Yansıması Olarak Bu Eğitim Öğretim Yılında Kurulan ve Faaliyetlerine Başlayan "BAL Geri Dönüşün ve Sıfır Atık Kulübü" ne İlişkin Açıklamalarda Bulunarak Tüm Okul Öğrencilerimizi Bu Kulüpte Yerlerini Almaya Davet Etti.

Değerli Öğrencimiz Elif ÇETİN Yaptığı Bu Paylaşımlarla Gerçek Bir Kişisel Başarı Öyküsü Yazmaya Çoktan Başlamış Bulunduğunu Bizlere Düşündürdü..

Kendisine BAL Ailesi Olarak Bu Yaşam Yolculuğunda Başarılar Diliyoruz.. İyi ki Varsın Elif.. [19.12.2022 Pazartesi]

Değerli Öğrencimiz Elif ÇETİN' in Sunumundan Karelerle Sizleri Başbaşa Bırakıyoruz..

 

Ara

Okulumuz Bandırma Anadolu Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü^nün Düzenlemiş Olduğu Sonbahar* Konulu Fotoğraf Yarışması, Yoğun Katılımın Ardından Resim Öğretmenimiz Sayın Remzi ÖZKARA Koordinatörlüğünde Oluşturulan Seçici Kurulun Yaptığı Değerlendirmeler Sonrasında Sonuçlandırıldı. Birbirinden Güzel Karelerle Sonbahar Günlerinde İçimizi Isıtan Fotograflar İçin Sevgili Öğrencilerimize ve Değerli Öğretmenimiz Sn. Remzi ÖZKARA' ya Teşekkür Ederiz.

Kas

10 Kasım 2022 Perşembe Günü Barış Manço Kültür Merkezi' nde Bandırma Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerimizin Hazırlayıp Sahnelediği Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ün Sonsuzluğa Uğurlanışının 84. Yılı Anısına Gerçekleştirilen Programımız Sn. İlçe Kaymakamımız, Sn. Garnizon Komutanımız, Sn. Belediye Başkanımız, Sn. Cumhuriyet Başsavcımız, Sn. 17 Eylül Üni. Rektörümüz, Değerli Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimiz ve ilçe Protokolümüzden Oluşan Konuklarımızın Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Programımız Değerli Öğretmenimiz Hafize Sinem DİYAR' ın Program Akışını Sunmasıyla Başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunmasının Ardından Okulumuz BAL Müdürü Sn. M.Kürşat DOĞAN  Günün Anlam ve Önemine İlişkin Yaptığı Açılış Konuşmasında, Hayatı Savaş Meydanlarında Büyük Türk Milletine Hizmet Etmekle Geçmiş, Bu Uğurda 3 Defa Gazi Olmuş Aziz ATATÜRK' ü Saygı Özlem ve Minnetle Anmak Üzere Toplandığımızı Belirterek, ATATÜRK' ün Kendini İfade Edişinde Kullandığı "Bedenimin Babası Ali Rıza Efendi, Hislerimin Babası Namık KEMAL, Fikirlerimin Babası Ziya GÖKALP' tir" Tanımlayışını Anımsatmış, Çoğu Savaş Cephelerinde Olmak Üzere 4000 e Yakın Kitap Okuduğunu, 12 Kitap Yazdığını, Fransızca Almanca ve Arapça' yı Anadili Gibi Konuşan Büyük Bir Türk Entelektüeli Olduğunu, Henüz 1916' da Kafkas Cephesinde Gündüzleri Çatışırken Geceleri Çadırında Yeni Türk Alfabesini Çalışmaya Başladığını ve Bu Alfabeyi 12 Yıl Sonrasında Kara Tahtanın Başına Geçip Milletine Bizzat Kendisinin Öğrettiğini, Kütahya – Eskişehir Muharebeleri Esnasında Bile Aydınlanmaya Olan İnancının İzinde Ankara' da Maarif Kongresini Topladığını, Günümüzde Geometri Derslerinde Kullandığımız Tanımlamaları İçeren "Geometri" Kitabını Bizlere Miras Bırakan Bir Başöğretmen Olduğunu, Bugünün Dünyasında 35 Ülkede Heykeli Bulunan, 120 Cadde ve 35 Meydana Adı Verilen Eşsiz Bir Dünya Lideri Olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK' ü  Saygı Minnet ve Rahmetle Andığı Konuşmasını Mekanı Cennet Olsun" Sözleriyle Tamamlamıştır.

Okul Müdürümüz Sn. Kürşat DOĞAN' ın Yaptığı Konuşmanın Ardından, Bugünün Anısına Okulumuz Öğrencilerinin Hazırladığı ATATÜRK' ün Hayatı" Anlatısı Değerli Müzik Öğretmenimiz Sn. Sami SİLAHTAROĞLU Yönetiminde Sahnelenmiştir. Çok Sevgili Öğrencilerimizin Bireysel ve Koro Birlikteliğinde Seslendirdikleri Şiirler ve ATA' mızın Sevdiği Şarkılar Müzikal Bir Zenginlikle Salondaki Konuklarımıza Sunulmuş, Sonrasında Video Kayıtlar Üzerinden Okul Öğrencilerimizin ATA' larına Olan Minnet ve Özlem Duyguları Sahne Perdesinde Paylaşılmıştır.

Folklorik Zenginliğimiz Olarak ATA' mızın En Çok Sevdiği ve de Oynadığı Harmandalı Zeybeğini Sahneleyen Öğrencilerimiz Konuklarımıza Duygusal Anlar Yaşatmıştır.

Birbirinden Yetenekli BAL Öğrencilerimizin Çaldıkları Enstrümanlar Eşliğinde Söyledikleri ATA' mızın Sevdiği Şarkılarla Devam Eden Tören Programımız ATATÜRK' ün Kendisinin Tuttuğu Günlükteki 10 Kasım Tarihli Sayfalardan Derlenen, Yaşamından Kesitler Sunan Belgesel Video Gösterimiyle Sona Ermiştir..

Bu Mükemmel Donanım ve İçeriğiyle 10 Kasım ATATÜRK' ü Anma Törenimize Emek ve Enerjisini Sunan Değerli BAL Öğretmenlerimizi, Okulumuzun En Değerlileri Olarak Öğrencilerimizi Yürekten Kutluyoruz.. İyi ki Varsınız..

Kas

BİGEP Projesi Kapsamında İlimiz Genelinde Düzenlenen "Balıkesir Özel 12. Sınıflar TYT-1" Sınavında İlçe Birincisi (Sude KAYA) ve İlçe İkincisi (Seymen KAYA) Olan Sevgili Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mutlu ASLAN Ödül Töreninde Öğrencilerimizi ve Okulumuz BAL' ı Başarılarından Dolayı Tebrik Etti... ve Elbette ki BAL' lı Olmak Ayrıcalıktır*

Ekm

"Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti

Zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti."

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kadim Türk Milletinin çöküşten kurtuluşa uzanan tarihsel yolculuğunun son noktası olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99. yılını Cumhuriyet' in aydınlık yüzü Bandırma Anadolu Lisesi Ailesi olarak büyük bir heyecan, gurur ve coşkuyla kutladık.

Okulumuz tören alanında gerçekleştirdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni' nde tüm BAL ailesi; tüm öğrencileriyle, öğretmenleri ve yöneticileriyle hazır bulundu.

12/A sınıfı öğrencilerimizden Simgesu ÖZKAN' ın sunumuyla gerçekleştirilen törenimizde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapan, ülkemizin ve ulusumuzun dirliği ve birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve tüm Türk büyükleri anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Kimya Öğretmenimiz Sn. Sevgi DOĞAN, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecinde yaşanan zorluklardan, Cumhuriyet değerlerinden, Cumhuriyet' imizi korumak ve yüceltmek için üzerimize düşen görevlerden bahsetti.

Törenimiz, 12/A sınıf öğrencilerimizden Cemre CEYHAN' ın "Bugün" adlı şiiri okuması, 12/B sınıfı öğrencilerimizden Samet Efe EZME' nin "Cumhuriyet Nedir" içerikli konuşmasını sunması, 12/C sınıfı öğrencilerimizden Safa Atakan GÜNDOĞDU' nun "Cumhuriyet ile İlgili Atatürk' ten Özlü Sözler" paylaşımları ile sona erdi. 28.10.2022

Unutmayalım ki,

Cumhuriyet, vatandır.

Cumhuriyet, millettir.

Cumhuriyet, hürriyettir.

Cumhuriyet, adalettir.

Cumhuriyet, Atatürk'tür!

Yaşasın Cumhuriyet! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Ekm

Okulumuz kütüphanesi Hicri Ercili Vakfı' nın Sponsorluğunda Yenilendi. "Atatürk Kitaplığı", "Şiir Kitaplığı", "Sözlükler", "Türk Edebiyatı Kitaplığı", "Dünya Edebiyatı Kitaplığı", "Tiyatro Metinleri Kitaplığı", "Tarih Kitaplığı", "Süreli Yayınlar - Dergiler Kitaplığı", "Din ve Teoloji Kitaplığı" Olarak Alt Kitaplıklarla Sınıflandırılmış ve Tasnif Edilmiş 3080 Adet Kitapla Birlikte İçeriğimizin Yenilenmesi ve Dijital Ortama Aktarılması Çalışmaları Devam Etmektedir.

Ekm

Merkezileştirilmiş Koordinasyonuyla Balıkesir Valiliğince Hayata Geçirilen "Eğitimde Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi - BİGEP" Kapsamında, İlimizin Önde Gelen İlk Beş Kurumundan Biri Olan Okulumuz BAL' da Eğitim Öğretim Yılının Henüz İlk Günlerinde Oluşturulan "BAL Ölçme Değerlendirme ve Rehberlik Koordinasyon Kurulu" nun Aldığı Kararlar Çerçevesinde 12. Sınıf Öğrencilerimizin YKS Hazırlık Sürecinin Akademik ve Pedagojik İlerleyişinde Her Eğitim Haftasının Cuma Günü Dönüşümlü Olarak Uygulanan TYT – AYT Deneme Sınavlarının 4. Etabını Tamamlamış Bulunuyoruz. Öğrencilerimizin Akademik ve Pedagojik Gelişiminin Biçimlendirilmesinde, Kurulun Tercihi Olarak Kurumsal Yayınevleri ve Sınav Merkezlerince Eşzamanlı Gerçekleştirilen Türkiye Geneli TYT-AYT Deneme Sınavlarının Kullanılmasının Yanı Sıra, Yine Eğitim Yılımızın İlk Haftasında 9. Sınıf Öğrencilerimize "Hazır Bulunuşluk Sınavı" Uygulanmıştı.

Kurulun Yürüttüğü Motivasyon ve Rehberlik Çalışmalarının Bir Diğeri 12.10.2022 Çarşamba Günü  Gerçekleştirildi. Okulumuzun Rehber Öğretmeni Sn.Ömer YAŞAR, BAL Toplantı ve Dinleti Salonu' nda 12. Sınıf Öğrencilerimize Yönelik Olarak "YKS Hazırlık Çalışmalarında Rehberlik ve Motivasyon – 1"  İçerikli Sunumu Gerçekleştirdi. Katkılarından Dolayı Değerli Öğretmenimiz Sn.Ömer YAŞAR' a Teşekkür Eder, Çok Sevgili Öğrencilerimize Sınav Hazırlık Çalışmalarında ve Derslerinde Başarılar Dileriz.

Ekm

BİGEP" Kapsamında BAL Okul Öğretmenlerimizin Katılımıyla Gerçekleştirilmekte Olan Danışman Öğretmenlik Eğitim Programı Dahilinde "Etkili İletişim", "Gelişimsel Süreç Olarak Kişiler Arası İlişkiler", "Öğretmen Öğrenci İletişimi", "Öğretmen Veli İletişimi", "Başarının İzlenmesi", "Öğrencilere Yönelik Mesleki Rehberlik ve Motivasyon" İçerikleriyle Zenginleştirilmiş Eğitimlerini Tamamlayan Öğretmenlerimiz Öğrencileri ile Okul Kantinimizde Bir Araya Gelerek Tanışma Toplantısı Gerçekleştirdiler. 06.10.2022 Perşembe Günü Gerçekleştirilen Etkinlikte Öğrencilerimizin Heyecanı ve Bu Gelişmeler Konusunda Yaptıkları Dönütler Okulumuz BAL Adına Umut Vericiydi. İlerleyen Eğitim Günlerimiz Bu Uygulamalarımızın Somut Sonuçlarını Görmeye Bizleri Bir Adım Daha Yaklaştırmış Olacaktır.

Ekm

BAL 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış ve Motivasyon Konserlerinin İlki "Müzik Dünyaya Hükmeder" Temalı Bir İçerikle Müzik Öğretmenimiz Sn.Sami SİLAHTAROĞLU Yönetiminde Çok Sevgili Öğrencilerimiz Azra DEMİRKILIÇ (12A), Deniz GÖKBAŞ (12A), Büşra ALTAY (12B), Efe Yakup GÜR (12C), Semih KÖSE (11B), Ahmet Yiğit UZGUN (11C) ve Ceren KÖLEMEOĞLU (11C)' nun Muhteşem Sahne Performanslarıyla 05.10.2022 Çarşamba Günü Gerçekleştirildi. "Sil Baştan" (Şebnem Ferah), "Yağmurlar" (Şebnem Ferah), "Erkekler Ağlamaz" (Nilüfer), "Kaybolan Yıllar" (Sezen Aksu), "Koyverdin Gittin Beni" (Kazım Koyuncu), "Kırmış Kalbini" (Duman) ve Devamında Birbirinden Güzel Onlarca Şarkıyı Özel Bir Duyarlılık ve Coşkuyla Seslendiren Öğrencilerimize Çoğu Anlarda Salonda Bulunan Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Aynı Coşkuyla Eşlik Etti. Bu Unutulmaz Anları Bizlere Sunan Değerli Müzik Öğretmenimiz Sn.Sami SİLAHTAROĞLU' na ve Sevgili Öğrencilerimize Teşekkür Ederiz.. İyi Ki Varsınız..

Ekm

BAL 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Veli Toplantıları Sürecinin İlk Ayağı 9.Sınıf Velilerinin Henüz Yeni Öğrencilerimizin Okulumuzdaki Oryantasyon Sürecine İlişkin Bilgilendirilmesiyle 01.10.2022 Cumartesi Günü Gerçekleştirildi. Yapılan Toplantıda Okul Aile Birliği Başkanımız  Sn.Haldun MAN, BAL Okul Müdürümüz Sn.Kürşat DOĞAN, Müdür Yardımcılarımız Sn.Adem KARAÇELİK ve Sn.İrfan ADIŞEN ile İlgili Sınıfların Sınıf Rehber Öğretmenleri Birlikteliğinde Rehberlik Servisi Öğretmenlerimiz Sn.Naile PEYNİRYEMEZ ve Sn. Ömer YAŞAR Hazır Bulundu. Dönemin İlk Toplantısı Olmasına Karşın Velilerimizin Çocuklarına İlişkin Duyarlılıklarıyla Eş Oranlı Olarak Katılımlarındaki Niceliksel Çokluk, İlerleyen Zamanlarda Yapacağımız Veli Toplantıları Açısından Umut Vericiydi.

Eyl

2022- 2023  Eğitim Öğretim Yılı Henüz İlk Günlerinde Biyoloji ve Kimya Derslerinde Sevgili Öğrencilerimizin Yapmış Olduğu Çalışmalar Okulumuz Girişinde Sergilenmeye Başlandı. Yapılan Çalışmalar Arasında DNA, Kromozom ve Hücre Modelleri ile Molekül Modelleri Yer Almakta. Bu Çalışmalar Planlanırken Öğrencilerin Üç Boyutlu Düşünme Becerilerini, El Becerilerini ve  Model Tasarlama Becerilerini Geliştirmek Amaçlandığını Belirten Değerli Öğretmenlerimiz Nur ORHAN (Kimya Öğretmeni) ve Hacer KARASAKAL (Biyoloji Öğretmeni), 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Başında Düzenledikleri Bu Sergi ile Yapılan Modellerin Diğer Öğrencilerimize Örnek Teşkil Etmesinin Hedeflendiğini ve 2022-2023 Yılında da Daha Geniş Katılımlı Bilim Şenliği Şeklinde Çalışmalar Yapmayı Planladıklarını Sergi Açılışında Yaptıkları Açıklamalara Eklemişlerdir. Değerli Öğretmenlerimiz Sn. Nur ORHAN ve Sn. Hacer KARASAKAL' a , Öğrencilerimizin Gösterdikleri Performansa Teşekkür Ederiz.

Eyl

Bandırma Anadolu Lisesi Okul Müdürümüz Sn. Kürşat Doğan, Sn. Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun'u makamında ziyaret ederek okulumuzun yapım aşamasından bitme aşamasına kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek kendisine plaket takdim etti.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanımız Sn. Tosun "Bandırma Belediyesi olarak ilçemizde eğitim meşalesini taşıyan tüm okullarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Hayatta en önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır mantığıyla hareket ederek geçen yıl eğitim-öğretime başlayan Bandırma Anadolu Lisesi kentimizde en çok öğrenciye öğretim veren okullarından biridir. Okulumuzun binasının tamamlanmasının ardından okul yönetiminin bizden talep ettikleri peyzaj ve okul çevre düzenlemesi çalışmalarına hemen başladık. Eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala okul yolunun asfaltını tamamladık. Ayrıca bizden talep ettikleri güvenlik kulübesini de temin ederek okulumuzun girişine yerleştirdik. Öğrencilerimizin güvenle ulaşımlarını sağlayabileceği, fiziki şartları ve çevre düzenlemesi ile uzun yıllar kentimize hizmet edecek olan Bandırma Anadolu Lisemizin öğrencilerine ve öğretmenlerine başarılar diliyorum" dedi.

Medya ve Basın İçeriği İçin Lütfen Tıklayınız                 

Sosyal Medya İçeriği İçin Lütfen Tıklayınız

Eyl

BAL Din Kül. ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sn. Ersoy ŞENTÜRK Valilik Başarı Belgesi İle Ödüllendirildi,

Okulumuz BAL' da Düzenlenen Ödül Teslim Töreninde (16.09.2022) Konuşan Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN Yaptığı Konuşmasında, "Balıkesir Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK Himayesinde Göreve Başladığı Haziran 2018 den İtibaren İlimizde Başarıyla ve Her Geçen Gün Yaygınlaştırılıp Derinleştirilerek Yürütülmekte Olan "Balıkesir İlinde Eğitimi İzleme ve Geliştirme Projesi" BİGEP Kapsamında Zaman Zaman Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz Göstermiş Oldukları Çabalar ve Üstün Başarılarından Dolayı Sayın Valimiz Tarafından Ödüllendirilmektedir. Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresi Öğretmenlerimizden Sayın Ersoy ŞENTÜRK, Geçen Yıl Yapılan (2022 YKS) Üniversite Giriş Sınavlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Alanındaki Sorularda Okulumuz Öğrencilerinin Doğru Yanıt Sayısının Gözle Görülür Şekildeki Bir Ciddi Oranla Artışına Katkısından Dolayı Sayın Valimiz Tarafından Üstün Başarı Belgesiyle Ödüllendirilmiştir. Bu Başarı Elbette ki Aynı Zamanda Ersoy ŞENTÜRK' ün Başarısı Olduğu Kadar Okulumuz Olarak Bandırma Anadolu Lisesi' nin Her Biri Alanında Uzman Olan Öğretmenlerinin, BAL' ın Çok Değerli Öğrencilerinin de Başarısıdır." Sözleriyle Düşüncelerini Özetledi.

Konuşmasının Sonunda BAL Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN Değerli Öğretmenimiz Sayın Ersoy ŞENTÜRK' e Başarı Belgesini Takdim Ederken   "Öğretmenimiz Sayın Ersoy ŞENTÜRK Nezdinde Tüm Öğretmenlerimizi ve Öğrencilerimizi Kutluyor, Başarılarının Devamını Diliyorum" Temennisinde Bulundu.

Eyl

2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Töreni, İlimiz Balıkesir ve İlçemiz Bandırma' nın En Köklü ve Alanında En Başarılı Okullarından Olan BAL' da Öğrenci ve Öğretmenlerimizin Paylaştığı Büyük Bir Heyecanla 12 Eylül 2022 Pazartesi Günü 8:30 da Gerçekleştirildi. Uzun Bir Tatil Sonrası Okulumuzun Kapıları Yeniden Öğrencilerimize Açılırken İlk Ders Zili Heyecanı Sevgili Öğrencilerimizin Gözlerindeki Işıltıyla Bütünleşmişti.

Açılış Törenimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı' mızın Okunması İle Başladı. BAL Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN' ın Öğrenci ve Öğretmenlerimize ve Yeni Döneme Yönelik Yaptığı Açılış Konuşması İle İlerleyen Törenimiz, BAL Müdür Yardımcısı Sayın Adem KARAÇELİK' in Okulumuzun Vizyon ve Misyonuna, Eğitim Geleneğimizin Başarı Grafiğinin Şekillenişine İlişkin Açıklamaları İle Devam Etti. Açılış Heyecanını Sahne Konuşmaları İle Çoğaltan Öğrencilerimizin Coşkusu Törene Katılan Öğrencilerimiz, Öğrenci Velilerimiz ve Değerli Öğretmenlerimizin Alkışlarıyla Karşılık Buldu. 

Açılış Törenimizin İkinci Aşamasında ise Unutulmaz Anlar Paylaşmamızı Sağlayan Bir Sahne Gösterisi Yer Aldı. Aşağıda İzleyebileceğiniz Biçimiyle Katılanları Büyüleyen Folklorik Zeybek Oyunlarımızı Muhteşem Performanslarıyla Sahneye Koyan Çok Değerli Öğrencilerimize Hayran Olmamak Gerçekten Haksızlık Olmalı.. Buradan Bir Kez Daha Teşekkür Ediyoruz Öğrencilerimize :)

Eyl

Bugün (13.09.2022) Okulumuzda Gerçekleştirdiğimiz Kısa ve Bilgilendirme Amaçlı Törende Okulumuzun ''Dijital Eğitimde Öğretmen Becerilerinin Geliştirilmesi ve Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' İsimli Erasmus Plus Projesi Kapsamında Düzenlenen Portekiz Seyahatimiz ve Konaklamamızdan Bahsettik. Törenimizde Projemize Dâhil Altı Öğrencimiz ve İki Öğretmenimizin Duygu ve Düşüncelerini Duyma Fırsatı Yakaladık.

Öğretmenlerimizden Sayın İlker AHLATLI Projemizin Yazarı Olarak, Öğrencilerimizi Bu Projenin Amaçları ve Önümüzdeki Süreçte İzleyeceğimiz Yol Hakkında Bilgilendirdi. Portekiz Yolculuğunun, Projemizin Kısımlarında Yalnızca Biri Olduğunu ve Şimdi Sıranın Orada Bulundukları Süreçte Öğrendiklerini Önce Okulumuz ve İlçemizde En Sonunda ise Ülkemizde Uygulamaya Geçirme Vakti Olduğundan Bahsetti. Değerli İngilizce Öğretmenimiz Sayın Gülsüm AYDIN ise Portekiz Gezimizin Yalnızca Akademik Değil Kültürel de Bir Yanı Olduğundan ve Öğrencilerimizin Böyle Bir Fırsatla Bu Kadar Erken Yaşlarda Karşılaşmalarının Ufuklarını Geliştirme Yolunda Büyük Bir Adım Olduğundan Bahsetti.

Öğrencilerimiz ise Bizlerle, Portekiz'de Aldıkları Eğitimlerin Fikirlerini Şekillendirme Noktasında Onlara Sağladığı Katkıları ve Kazandıkları Sıfır Atık Bilincinin Okul İçinde ve Dışında Çevreye Bakış Açılarını Nasıl Değiştirdiğini Paylaştılar. Sadece Eğitim Alanında Değil, Kültürel ve Sosyal Anlamda da Paha Biçilemez Bir Tecrübe Edindiklerini ve Hatta Orada Tanıştıkları Diğer Milletlerden Öğrencilerle Hala iİetişimde Olduklarını Belirttiler.

Nis

 

     ERASMUS+ projemizde yer alan öğrencilerimiz geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak Erasmus panosu hazırladılar. Panoda proje hareketliliklerinin gerçekleştirileceği ülke olan Portekiz ile öğrencilerin eğitim alacakları okulla ilgili bilgilerin yanı sıra web 2 araçlarının tanıtımı görsellerle birlikte yer aldı.


  Panoyu hazırlayan öğrencilerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.


 

 

Şbt

Okulumuzda BİGEP Projesi kapsamında TBA(Tasarım Beceri Atölyeleri) Alanları ile ilgili yapılan çalışmalar;

-Bigep grup çalışma odası oluşturularak öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

-Bigep soru çözüm odası oluşturularak öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunuldu.

-İngilizce derslikleri oluşturuldu.

-Konferans salonumuz çeşitli kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere teşrif edildi.

-Resim atölyesi oluşturularak resme ilgi duyan öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirildi.

-Zeka oyunları sınıfı oluşturularak jenga, koridor, mangala, mikado ve satranç gibi zeka oyunları setleri kazandırılarak ilgi duyan öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

-Mozaik Atölyesi oluşturularak ilgi duyan öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

Şbt

Proje Çalışmaları ve Yenikilçi Eğitim Öğretim Ortamları

Şbt

AKADEMİK ALAN ÇALIŞMALARI