T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Etiket Sonuçları: Ali TATLI

Haz

#BAL’ ın Altın Öğretmeni Sn.Hacer KARASAKAL ve Öğrencileri 55.ci TÜBİTAK 2204-A Liselerarası Ülke Finallerinde Türkiye 1.si Oldu.

Bandırma Anadolu Lisesi Öğrencileri Eğitim Dünyasının En Büyük Başarısı Kabul Edilen Yılın TÜBİTAK Ödülünü Kazandılar.

Bandırma Anadolu Lisesi Balıkesir İlini Temsilen Katıldığı TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kapsamında Coğrafya Dalında Türkiye 1.ciliği Elde Etti.

#BAL  Müdürü Sn.Kürşat DOĞAN ve Danışman Öğretmen Sn.Hacer KARASAKAL ile Birlikte Ankara’ da Ödül Töreninde Yer Alan Öğrenciler Emirhan AYDOĞAN, Dinur ULAŞ ve Ela DEMİRKIRAN 2024 TÜBİTAK Türkiye Finali 1.lik Ödülünü MEB Bakanı Sn.Yusuf TEKİN’ in Elinden Aldılar..

Okulumuz Bandırma Anadolu Lisesi’ nin Sevgili Öğrencileri Emirhan AYDOĞAN, Dinur ULAŞ ve Ela DEMİRKIRAN,1689B012428493 Başvuru Numaralı Coğrafya Ana Alanında Tematik Alanı “Biyoçeşitlilik” Olan “YAPAY ZEKÂ DESTEKLİ KARACABEY LONGOZU DOĞA EĞİTİM MERKEZİNİN OLUŞTURULMASI VE BİYOÇEŞİTLİLİK EĞİTİMİNE KOLAYLAŞTIRICI ETKİSİ” Adlı Proje ile 2024 YILI 55. TÜBİTAK 2204-A LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI FİNAL SERGİSİ PROJE DEĞERLENDİRMELERİ’ nde Büyük Bir Başarı Elde Ederek Türkiye Birincisi Oldu. Sevgili Öğrencilerimiz ve Projeyi Yöneten Danışmanı Öğretmenimiz Sn.Hacer KARASAKAL Ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın Katılımıyla 30 Mayıs 2024 Perşembe Günü ATO Congresium' da Gerçekleştirilen Ödül Töreninde Milli Eğitim Bakanımız Sn.Yusuf TEKİN’ in Elinden Alırken BAL Okul Müdürümüz Sn.Kürşat DOĞAN Öğretmen ve Öğrencilerimizi Yalnız Bırakmadı.

Bandırma Anadolu Lisesi' nin En Özel Öğrencileri Bu Başarılarıyla, 12 Alanda Bölge Finallerini Geçerek Ankara' da Düzenlenen Finalde Sergilenen Toplamda 205 Tane Proje ve Ülkemizin Gururu 808 Öğrenci Arasından Sıyrılarak #BAL Tarihinin En Önemli Başarılarından Birine İmza Attılar. Sevgili Öğrencilerimiz Emirhan AYDOĞAN, Dinur ULAŞ ve Ela DEMİRKIRAN, Projenin Başarısında En Önemli Rolü Oynadılar.

Okul Tarihimizin En Gurur Verici Anlarını Yaşatan #BAL’ ın Altın Öğretmeni Sn.Hacer KARASAKAL ve Altın Öğrencilerimiz Sevgili Emirhan AYDOĞAN, Dinur ULAŞ ve Ela DEMİRKIRAN’ a Sonsuz Teşekkür Eder Yaşam Boyu Mutluluklar Dileriz..

Nis

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın ERTEN GÖKÇE #BAL Konferans ve Gösteri Salonunun 18.04:2024 Perşembe Günü Konuğu Oldu. 10. ve 11. Sınıf Öğrencilerimizle "Hedefe Odaklanma ve Başarı" Başlıklı Bir Konferans ve Sohbet Toplantısı Gerçekleştiren Konuğumuz Akademik ve Öz-Yaşam Hikayesine İlişkin Açılımlarda Bulunarak Etkinliğin İlerleyen Aşamalarında Öğrencilerimizden Gelen Sorulara Yanıtlar Sundu. İlerleyen Günlerde Okulumuz #BAL' ı Bir Kez Daha Ziyaret Ederek Katkı Sunmak İstediğini Temennilerine Ekleyen Konuğumuz Sn.Erten GÖKÇE' ye Yürekten Saygılar Sunar, Çalışmalarında Başarılar Dileriz.

Mrt

Sivil Savunma Haftası dolayısı ile Okulumuz #BAL’ da 07.03.2024 Perşembe günü AFAD Eğitimi, Deprem Tahliye ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta, okul alarmının 1. sireni çalmasıyla okulda bulunan tüm öğrenciler sınıflarında Çök-Kapan-Tutun davranışı sergileyerek, alarmın 2. sireni çalmasıyla da daha önce belirtilen çıkışlar istikametinde  öğrencilerin alt katlardan başlayarak hızlıca sınıfları ve okul binasını boşaltmaları ve okul bahçesindeki toplanma alanına inmeleri sağlandı.

Okul bahçesinde itfaiye ekipleri tarafından öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı. Yangın söndürme işleminin ne şekilde yapıldığını pratik yaparak öğrenme fırsatı bulan öğrenciler, ayrıca merak ettikleri soruları eğitimi veren görevlilere yönetirken, tatbikat başarı ile sona erdi.

Öte yandan, tatbikatın ardından ise yaşanabilecek olası yangın olaylarına karşı ‘Yangın Güvenlik Eğitimi’ kısa başlıklar halinde #BAL öğrenci ve öğretmenlerine özetlenerek gerçekleştirilen tatbikat tamamlandı.

BAL’ lı olmak ayrıcalıktır…

Mrt

BAL Sosyal Sorumluluk Programı” etkinlikleri kapsamında Bandırma Anadolu Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü’ nün 06.03.2024 Çarşamba günü ekolojik çevrenin korunması adına Kuşcenneti Köyü ve Milli Park da gerçekleştirdiği çevre temizliğine 11. Sınıf öğrencilerinden 20 öğrenci, 2 Danışman Öğretmen ve 1 Rehber Öğretmen katılmıştır. Kuşcenneti Köyü içi, Manyas Gölü kıyıları ve Milli Park çevresinde yaptığımız ekolojik çevre temizliğinden sonra öğrencilerimize Milli Park Sunum Salonu’ nda Milli Park Şefi Ayşegül Hanım tarafından Kuşcenneti Milli Parkı ekosistemindeki kuşlar ve canlılar ile ilgili sunum yapılmış, müze gezilmiş, Milli Park içerisinde ve kuleden öğrenciler tarafından gözlemler yapılmış, fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik sonrasında günün anısına Milli Park Şefi Ayşegül Hanım’ a öğrencilerimiz hazırlamış oldukları Kuş Evi’ ni teslim etmişlerdir.

Bu günü öğrencilerin hiç unutmayacağı, gururla yad edecekleri aşikardır.

BAL’ lı olmak ayrıcalıktır…

Görsel Sanatlar Dersi Öğretmenimiz Sn.Remzi ÖZKARA' nın rehberliğinde #BAL öğrencilerinin gerçekleştirdiği bu çok özel etkinliğin ulusal medya içeriğine buradan ulaşabilirsiniz..

Mrt

Eğitim ve Öğretimde Bandırma’ nın ve Bölgemizin En Değerli Markası Olan Bandırma Anadolu Lisesi, Öğretmen ve Öğrencilerinin Hazırladığı Başarılı Projelerle Adını Duyurmaya Devam Ediyor.

Okul Müdürü Sn.Kürşat DOĞAN’ ın Koordinatörlüğünde Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerini Gerçekleştirmekte Olan #BAL Öğretmen ve Öğrencileri Edebiyat ve Biyoloji Alanında Hazırladıkları Projeleriyle TÜBİTAK 2204 – A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalistleri Olarak TÜBİTAK Bölge Finallerine Katılmaya Hak Kazandılar.

Hazırladıkları Projelerle Birçok Yarışmadan Yerel ve Ulusal Başarı Dereceleri ve Ödüllerle Dönen Bandırma Anadolu Lisesi  Öğretmen ve Öğrencileri, Hazırladıkları Yeni Projelerle Bu Başarı Geleneklerini Güncellemeye Devam Ediyor. TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen 2204 – A  Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kapsamında Yapılan Jüri Değerlendirmeleri Sonrasında Bandırma, Balıkesir ve Ulusal Örüntüde Yer Alan Eğitim Kurumlarını Geride Bırakarak Bölge Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

Bandırma Anadolu Lisesi Öğretmeni Sn.Arzu ÜLKER, Sn.Hacer KARASAKAL, Sn.Sevgi DOĞAN, Sn.Esra İNCE ve Sn.Halime KUNT Danışmanlığında Öğrenciler Sare SARIALTIN, İrem Zeynep TORUNLER, Zeki Kaan GÜRGÜR Edebiyat Alanında, Ela DEMİRKAN, Dinur ULAŞ, Emirhan AYDOĞAN Biyoloji Alanında TÜBİTAK Bölge Finallerine Katılmaya Hak Kazandı.

İlgili Yarışmanın Proje Sergisi ve Ödül Törenleri ise İleriki Tarihlerde Gerçekleştirillecek ve Okulumuzun Web Sayfasından Paylaşılacaktır.

Kas

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Ali TATLI 21 Kasım 2023 Salı Günü Okulumuz BAL' a ve İlçemize Biz Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi. Ev Sahipliğini Okul Müdürümüz Sn.Kürşat DOĞAN' ın Yaptığı Ziyaret Çerçevesinde Saat 10:00 da Okulumuz #BAL Konferan ve Gösteri Salonunda Bandırma İlçe ve Çevre Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Davetliler ile Bir Araya Gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Ali TATLI, Dönemsel Olarak Uygulanmakta Olan MEB Yönetmelik Güncellemeleri, Bakanlığımızın Okul Bütçelerinin Düzenlenmesinde Temel Alınan Esaslar, Muhtemel İdari ve Yönetimsel Olarak Yaşanması Mümkün Olan Sorunlara Karşı Geliştirilmesi Gereken Kriz Yönetimi Politikaları ve Kişisel Deneyimleriyle Çerçevesini Çizdiği Sohbet ve Bilgilendirme Salon Toplantısı Niceliksel Olarak Yaklaşık 300 Konuğumuzla 3 Saate Yayılan ve Sonrasında Konuk Okul Müdürlerimizin İletmek İstedikleri Taleplerin Dinlenmesiyle ve Karşılıklı Temenni ve Paylaşım Süreciyle Devam Etti.

Salonda Gerçekleştirilen Toplantı ve Bilgilendirme Sonrasında Okulumuzun Fiziki İmkanlarını ve Akademik Çalışmalarını Yerinde Gözlemlemek Amacıyla Sınıflarımızı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mutlu ASLAN ve Okul Müdürümüz Sn.Kürşat DOĞAN Beraberinde Ziyaret Eden Sn.Ali TATLI  Ziyaretinin Değerli Bir Kısmını da #BAL Proje Ekibimizin Çalışmalarını Yerinde Gözlemlemeye ve İncelemeye Ayırdı. Okulumuzda Süregiden Proje Çalışmalarından Duyduğu Memnuniyet ve Hayranlık Sonrasında #BAL' daki Proje Çalışmalarında Görev Alan Yaklaşık 100 Değerli Öğretmenimize Birlikte Öğlen Yemeğini Paylaşma Davetinde Bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Ali TATLI' ya Saygılar Sunar Değerli Ziyaretinden Duyduğumuz Onuru Paylaşmak İsteriz.