T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Bandırma Anadolu Lisesi

Etiket Sonuçları: Açılış Töreni

Ekm

BİGEP" Kapsamında BAL Okul Öğretmenlerimizin Katılımıyla Gerçekleştirilmekte Olan Danışman Öğretmenlik Eğitim Programı Dahilinde "Etkili İletişim", "Gelişimsel Süreç Olarak Kişiler Arası İlişkiler", "Öğretmen Öğrenci İletişimi", "Öğretmen Veli İletişimi", "Başarının İzlenmesi", "Öğrencilere Yönelik Mesleki Rehberlik ve Motivasyon" İçerikleriyle Zenginleştirilmiş Eğitimlerini Tamamlayan Öğretmenlerimiz Öğrencileri ile Okul Kantinimizde Bir Araya Gelerek Tanışma Toplantısı Gerçekleştirdiler. 06.10.2022 Perşembe Günü Gerçekleştirilen Etkinlikte Öğrencilerimizin Heyecanı ve Bu Gelişmeler Konusunda Yaptıkları Dönütler Okulumuz BAL Adına Umut Vericiydi. İlerleyen Eğitim Günlerimiz Bu Uygulamalarımızın Somut Sonuçlarını Görmeye Bizleri Bir Adım Daha Yaklaştırmış Olacaktır.

Ekm

BAL 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış ve Motivasyon Konserlerinin İlki "Müzik Dünyaya Hükmeder" Temalı Bir İçerikle Müzik Öğretmenimiz Sn.Sami SİLAHTAROĞLU Yönetiminde Çok Sevgili Öğrencilerimiz Azra DEMİRKILIÇ (12A), Deniz GÖKBAŞ (12A), Büşra ALTAY (12B), Efe Yakup GÜR (12C), Semih KÖSE (11B), Ahmet Yiğit UZGUN (11C) ve Ceren KÖLEMEOĞLU (11C)' nun Muhteşem Sahne Performanslarıyla 05.10.2022 Çarşamba Günü Gerçekleştirildi. "Sil Baştan" (Şebnem Ferah), "Yağmurlar" (Şebnem Ferah), "Erkekler Ağlamaz" (Nilüfer), "Kaybolan Yıllar" (Sezen Aksu), "Koyverdin Gittin Beni" (Kazım Koyuncu), "Kırmış Kalbini" (Duman) ve Devamında Birbirinden Güzel Onlarca Şarkıyı Özel Bir Duyarlılık ve Coşkuyla Seslendiren Öğrencilerimize Çoğu Anlarda Salonda Bulunan Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Aynı Coşkuyla Eşlik Etti. Bu Unutulmaz Anları Bizlere Sunan Değerli Müzik Öğretmenimiz Sn.Sami SİLAHTAROĞLU' na ve Sevgili Öğrencilerimize Teşekkür Ederiz.. İyi Ki Varsınız..

Ekm

BAL 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Veli Toplantıları Sürecinin İlk Ayağı 9.Sınıf Velilerinin Henüz Yeni Öğrencilerimizin Okulumuzdaki Oryantasyon Sürecine İlişkin Bilgilendirilmesiyle 01.10.2022 Cumartesi Günü Gerçekleştirildi. Yapılan Toplantıda Okul Aile Birliği Başkanımız  Sn.Haldun MAN, BAL Okul Müdürümüz Sn.Kürşat DOĞAN, Müdür Yardımcılarımız Sn.Adem KARAÇELİK ve Sn.İrfan ADIŞEN ile İlgili Sınıfların Sınıf Rehber Öğretmenleri Birlikteliğinde Rehberlik Servisi Öğretmenlerimiz Sn.Naile PEYNİRYEMEZ ve Sn. Ömer YAŞAR Hazır Bulundu. Dönemin İlk Toplantısı Olmasına Karşın Velilerimizin Çocuklarına İlişkin Duyarlılıklarıyla Eş Oranlı Olarak Katılımlarındaki Niceliksel Çokluk, İlerleyen Zamanlarda Yapacağımız Veli Toplantıları Açısından Umut Vericiydi.

Eyl

2022- 2023  Eğitim Öğretim Yılı Henüz İlk Günlerinde Biyoloji ve Kimya Derslerinde Sevgili Öğrencilerimizin Yapmış Olduğu Çalışmalar Okulumuz Girişinde Sergilenmeye Başlandı. Yapılan Çalışmalar Arasında DNA, Kromozom ve Hücre Modelleri ile Molekül Modelleri Yer Almakta. Bu Çalışmalar Planlanırken Öğrencilerin Üç Boyutlu Düşünme Becerilerini, El Becerilerini ve  Model Tasarlama Becerilerini Geliştirmek Amaçlandığını Belirten Değerli Öğretmenlerimiz Nur ORHAN (Kimya Öğretmeni) ve Hacer KARASAKAL (Biyoloji Öğretmeni), 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Başında Düzenledikleri Bu Sergi ile Yapılan Modellerin Diğer Öğrencilerimize Örnek Teşkil Etmesinin Hedeflendiğini ve 2022-2023 Yılında da Daha Geniş Katılımlı Bilim Şenliği Şeklinde Çalışmalar Yapmayı Planladıklarını Sergi Açılışında Yaptıkları Açıklamalara Eklemişlerdir. Değerli Öğretmenlerimiz Sn. Nur ORHAN ve Sn. Hacer KARASAKAL' a , Öğrencilerimizin Gösterdikleri Performansa Teşekkür Ederiz.

Eyl

Bandırma Anadolu Lisesi Okul Müdürümüz Sn. Kürşat Doğan, Sn. Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun'u makamında ziyaret ederek okulumuzun yapım aşamasından bitme aşamasına kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek kendisine plaket takdim etti.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanımız Sn. Tosun "Bandırma Belediyesi olarak ilçemizde eğitim meşalesini taşıyan tüm okullarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Hayatta en önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır mantığıyla hareket ederek geçen yıl eğitim-öğretime başlayan Bandırma Anadolu Lisesi kentimizde en çok öğrenciye öğretim veren okullarından biridir. Okulumuzun binasının tamamlanmasının ardından okul yönetiminin bizden talep ettikleri peyzaj ve okul çevre düzenlemesi çalışmalarına hemen başladık. Eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala okul yolunun asfaltını tamamladık. Ayrıca bizden talep ettikleri güvenlik kulübesini de temin ederek okulumuzun girişine yerleştirdik. Öğrencilerimizin güvenle ulaşımlarını sağlayabileceği, fiziki şartları ve çevre düzenlemesi ile uzun yıllar kentimize hizmet edecek olan Bandırma Anadolu Lisemizin öğrencilerine ve öğretmenlerine başarılar diliyorum" dedi.

Medya ve Basın İçeriği İçin Lütfen Tıklayınız                 

Sosyal Medya İçeriği İçin Lütfen Tıklayınız

Eyl

BAL Din Kül. ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sn. Ersoy ŞENTÜRK Valilik Başarı Belgesi İle Ödüllendirildi,

Okulumuz BAL' da Düzenlenen Ödül Teslim Töreninde (16.09.2022) Konuşan Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN Yaptığı Konuşmasında, "Balıkesir Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK Himayesinde Göreve Başladığı Haziran 2018 den İtibaren İlimizde Başarıyla ve Her Geçen Gün Yaygınlaştırılıp Derinleştirilerek Yürütülmekte Olan "Balıkesir İlinde Eğitimi İzleme ve Geliştirme Projesi" BİGEP Kapsamında Zaman Zaman Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz Göstermiş Oldukları Çabalar ve Üstün Başarılarından Dolayı Sayın Valimiz Tarafından Ödüllendirilmektedir. Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresi Öğretmenlerimizden Sayın Ersoy ŞENTÜRK, Geçen Yıl Yapılan (2022 YKS) Üniversite Giriş Sınavlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Alanındaki Sorularda Okulumuz Öğrencilerinin Doğru Yanıt Sayısının Gözle Görülür Şekildeki Bir Ciddi Oranla Artışına Katkısından Dolayı Sayın Valimiz Tarafından Üstün Başarı Belgesiyle Ödüllendirilmiştir. Bu Başarı Elbette ki Aynı Zamanda Ersoy ŞENTÜRK' ün Başarısı Olduğu Kadar Okulumuz Olarak Bandırma Anadolu Lisesi' nin Her Biri Alanında Uzman Olan Öğretmenlerinin, BAL' ın Çok Değerli Öğrencilerinin de Başarısıdır." Sözleriyle Düşüncelerini Özetledi.

Konuşmasının Sonunda BAL Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN Değerli Öğretmenimiz Sayın Ersoy ŞENTÜRK' e Başarı Belgesini Takdim Ederken   "Öğretmenimiz Sayın Ersoy ŞENTÜRK Nezdinde Tüm Öğretmenlerimizi ve Öğrencilerimizi Kutluyor, Başarılarının Devamını Diliyorum" Temennisinde Bulundu.

Eyl

2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Töreni, İlimiz Balıkesir ve İlçemiz Bandırma' nın En Köklü ve Alanında En Başarılı Okullarından Olan BAL' da Öğrenci ve Öğretmenlerimizin Paylaştığı Büyük Bir Heyecanla 12 Eylül 2022 Pazartesi Günü 8:30 da Gerçekleştirildi. Uzun Bir Tatil Sonrası Okulumuzun Kapıları Yeniden Öğrencilerimize Açılırken İlk Ders Zili Heyecanı Sevgili Öğrencilerimizin Gözlerindeki Işıltıyla Bütünleşmişti.

Açılış Törenimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı' mızın Okunması İle Başladı. BAL Okul Müdürümüz Sayın Kürşat DOĞAN' ın Öğrenci ve Öğretmenlerimize ve Yeni Döneme Yönelik Yaptığı Açılış Konuşması İle İlerleyen Törenimiz, BAL Müdür Yardımcısı Sayın Adem KARAÇELİK' in Okulumuzun Vizyon ve Misyonuna, Eğitim Geleneğimizin Başarı Grafiğinin Şekillenişine İlişkin Açıklamaları İle Devam Etti. Açılış Heyecanını Sahne Konuşmaları İle Çoğaltan Öğrencilerimizin Coşkusu Törene Katılan Öğrencilerimiz, Öğrenci Velilerimiz ve Değerli Öğretmenlerimizin Alkışlarıyla Karşılık Buldu. 

Açılış Törenimizin İkinci Aşamasında ise Unutulmaz Anlar Paylaşmamızı Sağlayan Bir Sahne Gösterisi Yer Aldı. Aşağıda İzleyebileceğiniz Biçimiyle Katılanları Büyüleyen Folklorik Zeybek Oyunlarımızı Muhteşem Performanslarıyla Sahneye Koyan Çok Değerli Öğrencilerimize Hayran Olmamak Gerçekten Haksızlık Olmalı.. Buradan Bir Kez Daha Teşekkür Ediyoruz Öğrencilerimize :)

Eyl

Bugün (13.09.2022) Okulumuzda Gerçekleştirdiğimiz Kısa ve Bilgilendirme Amaçlı Törende Okulumuzun ''Dijital Eğitimde Öğretmen Becerilerinin Geliştirilmesi ve Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturma'' İsimli Erasmus Plus Projesi Kapsamında Düzenlenen Portekiz Seyahatimiz ve Konaklamamızdan Bahsettik. Törenimizde Projemize Dâhil Altı Öğrencimiz ve İki Öğretmenimizin Duygu ve Düşüncelerini Duyma Fırsatı Yakaladık.

Öğretmenlerimizden Sayın İlker AHLATLI Projemizin Yazarı Olarak, Öğrencilerimizi Bu Projenin Amaçları ve Önümüzdeki Süreçte İzleyeceğimiz Yol Hakkında Bilgilendirdi. Portekiz Yolculuğunun, Projemizin Kısımlarında Yalnızca Biri Olduğunu ve Şimdi Sıranın Orada Bulundukları Süreçte Öğrendiklerini Önce Okulumuz ve İlçemizde En Sonunda ise Ülkemizde Uygulamaya Geçirme Vakti Olduğundan Bahsetti. Değerli İngilizce Öğretmenimiz Sayın Gülsüm AYDIN ise Portekiz Gezimizin Yalnızca Akademik Değil Kültürel de Bir Yanı Olduğundan ve Öğrencilerimizin Böyle Bir Fırsatla Bu Kadar Erken Yaşlarda Karşılaşmalarının Ufuklarını Geliştirme Yolunda Büyük Bir Adım Olduğundan Bahsetti.

Öğrencilerimiz ise Bizlerle, Portekiz'de Aldıkları Eğitimlerin Fikirlerini Şekillendirme Noktasında Onlara Sağladığı Katkıları ve Kazandıkları Sıfır Atık Bilincinin Okul İçinde ve Dışında Çevreye Bakış Açılarını Nasıl Değiştirdiğini Paylaştılar. Sadece Eğitim Alanında Değil, Kültürel ve Sosyal Anlamda da Paha Biçilemez Bir Tecrübe Edindiklerini ve Hatta Orada Tanıştıkları Diğer Milletlerden Öğrencilerle Hala iİetişimde Olduklarını Belirttiler.